کیمیای آگاهی

سلامت روان و مهارت های زندگی با اصول یونگین

تعداد بازدید : 1364 تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

هر کدوم از ما در موقعیت های مختلفی از زندگی قرار گرفته ایم که دچار اضطراب شده ایم چرا که نمی دانستیم چه باید کرد یا گاهی هم رفتارهایی کرده ایم که خیال می کردیم به نتیجه مد نظرمان می رسیم اما نرسیدیم و تاوان ندانستمان را پرداخت کرده ایم. 
همچنین دیده ایم آدمهایی که قبلا در مواجهه با مشکلات ناکام می ماندند اما اکنون از پس مشکلاتشان بر می آیند و معمولا در مشاهده آنها در دل می گوییم چگونه آنقدر خوب توانست موضوع را مدیریت کند؟
سازمان بهداشت جهانی چندی پیش یک سری مهارتهایی را برای داشتن زندگی فردی و اجتماعی بهینه معرفی کرد که وقتی به این مهارتها می نگریم خودمان به شخصه می دانیم که در چند مورد مهارت داریم و در بقیه موارد چندان ماهر نیستیم و در ته قلبمان هم می دانیم که از همین عدم مهارتها ضربه می خوریم.
همه اینها را یادآوری نکردیم که به شما اضطراب دهیم بلکه خواستیم این نوید را به شما بدهیم که این مهارت ها را همانگونه که خود آموخته ایم و از آن در زندگی بهره می بریم برای شما به ارمغان آورده ایم .
اما تفاوت دوره های ما با دیگر دوره های مشابه در این است که سه حوزه جسم، ذهن و روحمان را هم در این مهارتها لحاظ کرده ایم و شاید برایتان سوال باشد که این یعنی چه؟
لحاظ کردن این سه حوزه موجب می شود که شما در هر لحظه شعف و خرسندی را تجربه کنید.
حال از کجا می شود فهمید که این دوره آموزشی برای شما مفید و موثر است؟ 
افراد در مواجهه با این پرسش دو نوع رفتار می کنند، عده ای با خود می گویند اگر موثر باشد چه تفاوتی در زندگی خود ایجاد خواهند کرد و اگر موثر نباشد حداقل دست روی دست نگذاشته اند.
عده ای دیگر هم دست به عمل نمی زنند و صرفا امیدوارند در بی عملی به نتیجه برسند.
تکون بده!
راستی! مهارتهایی که قراره ماهرشون بشی اینها هستند:

1- مهارت خودآگاهی

2- مهارت همدلی

3- مهارت روابط بین فردی

4- مهارت ارتباط موثر

5- مهارت مقابله با استرس

6- مهارت مدیریت هیجان

7- مهارت حل مسئله

8- مهارتت تصمیم گیری

9- مهارت تفکر خلاق

10- مهارت تفکر نقادانه

 

قیمت کارگاه:  چهار میلیون و چهارصد هزار تومان 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

طراحی و اجرا : 01WEB