مقدمه سفر قهرمانی (۱)

رفتار، گفتار و اعمالی که از ما سر میزند ناشی از یکی از ٢ بخش خودآگاه یا ناخودآگاه ما است. که ناگفته نماند در حالت طبیعی در صد بالا و قابل توجهی مربوط به ناخودآگاه است! به همین علت شاید نتوانیم برای بسیاری از رفتار و افکار و احساساتمان دلیلی پیدا کنیم . 


سفر قهرمانی در حقیقت پروسه ای است که گام به گام مارا با خود حقیقی عمیق و درونی خودمان آشنا میکند و مارا قهرمان زندگی شخصی مان می سازد.


سفر قهرمانی مثل یک بروشور راهنما است .

سفر قهرمانی در حقیقت پروسه ای است که گام به گام مارا با خود حقیقی عمیق و درونی خودمان آشنا میکند و مارا قهرمان زندگی شخصی خودمان می سازد.


فرض کنید برای اولین بار وارد کابین خلبان هواپیمایی شده اید. کابین پر از علائم و دگمه ها و سوئیچ های مختلفی است که شما از اونها سر در نمی آرید. سیستم هواپیما روی خلبان اتوماتیک تنظیم شده (خلبان اتوماتیک به نوعی ناخودآگاه ما است) و بدون دخالت شما کارش رو انجام میده، حالا شما بروشور را بر میدارید. همینکه شروع به آموختن سفر قهرمانی میکنیم و به محض آگاهی به هر قسمت ، خلبان اتوماتیک اون بخش از کار می افته و مسئول هدایت اون بخش میشیم.


 امکان داره در شروع کمی گیج بشیم و یا حجم انبوه ناشناخته ها نگرانمون کنه ولی کم کم میفهمیم که چیزی فراتر از توانمون بر عهده ما گذاشته نمیشه…

سفر قهرمانی سه فصل عمده دارد ، آمادگی برای سفر، سفر،بازگشت از سفر . که هر کدام از این فصول شامل چهار بخش است.


درباره ترتیب کهن الگو های سفر قهرمانی چند نظر وجود دارد که در در زمان مناسب به تفاوت ها و دلایلشون اشاره خواهم کرد. ما با این ترتیب مینویسیم:


    معصوم . یتیم . جنگجو. حامی   : آمادگی برای سفر

     جوینده. نابودگر. عاشق. آفرینشگر              : سفر  

     فرمانروا. جادوگر. فرزانه. دلقک   :    بازگشت از سفر   نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)