تو نیکی میکن و در دجله انداز ، که ایزد در بیابانت دهد باز

همانطور که میدانیم ، ارتباط بر بستری از نیاز و رفع نیاز شکل میگیرد. برخی از تعاملات ما (تعاملات در سطح کهن الگوی جنگجو ) بر اساس هدفی خاص با توجه به قرار دادهای اجتماعی و یا توافق فی ما بین شکل میگیرد ! که به اصطلاح به  آنها ” بده و بستان “ میگوییم .


 

در سطح کهن الگوی حامی ، حامی اگاه پروسه حامیگری و دهندگی را به نیت کنترل نتیجه ، گرفتن مقصود مورد نظرش و یا جبران از سوی فرد گیرنده انجام نمیدهد !!

شخصی که انرژی کهن الگوی حامی به صورت غیر سازنده در او فعال شده باشد ، از دهندگی هایش برای کنترل محسوس و نا محسوس استفاده میکند ! در حالیکه حامی آگاه و سازنده ، با دهندگی هایش خودش را زندگی کرده و نتیجه را کنترل نخواهد کرد !

تا به حال با افرادی که هدیه میدهند و بعد از سالها پیگیر چگونگی استفاده شما از هدیه شان هستند تعامل داشته اید ؟ یا افرادی که به محض انجام هر نوع دهندگی، بلافاصله در انتظار تشکر و جبران و قدردانی شما هستند ؟


 

البته که بنا به عرف و قراردادهای فرهنگی و اجتماعی ، تشکر و قدردانی از محبت سایرین بسیار پسندیده و مناسب و به جا است ! اما این رویکرد رو به بیرون را با توقعات درونی که در خودمان ایجاد میشود ، اشتباه نگیریم !

هر یک از ما در لحظه بین انجام دهندگی ، انجام ندادن آن و انتظار در فضای امکان ( yes. No . ignore)حق انتخاب داریم و بعد از آن انتظار بی جا از سایرین داشتن ناپسند و اشتباه و حتی آسیب رساننده به روابط مان محسوب میشود.

به عنوان مثال  شاید بعضی از ما بعد از انفاق ، حس طلبکارانه ای نسبت به خدا و یا جهان هستی داشته باشیم! در حالیکه انفاق به معنی تسویه است! و با این دهندگی عملاً تازه بی حساب شده ایم نه طلبکار !!!


 

به یاد داشته باشیم ، که جهان هستی و کائنات  در تعادل کامل و در لحظه به سر میبرد و کسی از دیگری طلبکار یا بدهکار نیست !!!

پذیرای  تعادل  موجود در جهان هستی هستی باشیم ، و با دهندگی حقیقی خود حقیقی عمق درونمان را زندگی کنیم !!نظرات کاربران :
  1. آرش گفت:

    ممکن هستش که وقتی سایت رو باز می کنیم موزیکی از آن پخش شود یا اینکه اقدامی به عمل آید که به قول معروف خیس بخوریم برای کسب آگاهی
    شاد باشید

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)