سفرقهرمانی زن ۱

بدون شک هر زن در مسیر زندگی اش ، از جایگاه زن بودنش ، رنج ها و مصائب بسیار زیادی فرا رویش خواهد بود.

خصوصاً اینکه در مقام مقایسه خود را قرار دهد و یا اینکه در عدم پذیرش تفاوت های فیزیک ، متافیزیک ، روح ، روان ، احساسات ، حواس و ادراکات زنانه خود با سایرین و با جنس غیر همجنس خود باشد.

 

2

 

خاصه اینکه به نوعی ارزشها و ضد ارزشهای خود را در مقایسه با مردان اطرافش سنجیده و بررسی نماید . خواه این مردان ، برادر ، همسر ، پدر و یا هر مرد دیگری باشد ، چون این ارزشها و ضد ارزشهایی که در جامعه زئوسی و آپولویی تعیین گردیده اند همگی مردانه بوده و از این لحاظ ملاک سنجش و بررسی مناسبی برای جامعه زنان و زن و زنانگی نبوده و قطعاً دردسر ساز خواهد بود.

تنهایی ها ، بی کسی ها ، کم ارتباط بودن ها ، عدم رضایت از اوضاع و شرایط و مغایرت با نُرم ها و استاندارد ها ، ضعف های فیزیکی ، غیر فیزیکی و ذهنی و تصمیم گیری و تردید ها و دودلی ها و همچنین محدودیت های جسمی و از این قبیل و انواع آنها وی را می آزارد . 

در این مسیر است که می بایستی معنای زندگی را دریابد و شخصیتش را ، زنانه شکل دهد و عشق ورزی و شُکوه زنانه و نقش های زنانه را دریابد و معرفت و آگاهی و خرد زنانه دست یابد.

در طول همین مسیر است که زن ، زنانگی حقیقی خود را در می یابد و با همان میزان آنیموس موجود در نماد یین ( نسبتی در حدود ۲۰ درصد ) که همان آنیموس مرتبط با آنیمای آن شخص خاص می باشد ، قادر می گردد در جایگاه خود انتخابگر باشد.

و توانایی درک ایمان ، اعتماد ، اطمینان و عشق را می یابد و می آموزد که چگونه درس تجربه هایش را در این مسیر دریافت نموده و زنانه تر زندگی کرده و در پذیرش بهتر و بیشتر زنانگی خود باشد و هماهنگ و همسو با مجموعه ارزشهای زنانه و بر اساس احساساتش و تحت مدیریت ذهن خود و یا پروجکت این ذهن بر متولی امنیت خود اقدام نماید.

 

14

نظرات کاربران :
 1. امير گفت:

  با سلام
  ضمن تشکر از دلگرمی و اراده شما در مطالب
  انسانها فارغ از جنسیت با هم متفاوتند بنظر میرسد که هیچی دو فردی نمی توانند کاملا همسان باشند حتی دو قلو های همسان
  اما اگر جنسیت را ملاک قرار دهیم با توچه به عنوان مطلب و کلمات ذکر شده در کل (مونث یا مذکر که ابتدایی ترین تقسیم بندی میان انسانهاست) باز هم میان مفاهیمی که از کلماتی نظییر متافیزیک روح یا روان (یای بکار رفته یای مانع جمع است ) از جنست فوق الذکر قابل تفرق نیست

 2. محمد گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  من منابع و مطالب بیشتری در مورد سفر قهرمانی زنان و مردان برای آگاهی ببیشتر نیاز دارم
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  ممنونم

 3. زینب فاتحی گفت:

  با سلام و خسته نباشید، آیا کتاب سفر قهرمانی نوشته کارول پیرسون در ایران ترجه شده است؟ اگر هست شما می دانید برای چه انتشارات و کدام مترجم است؟

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)