نکته شماره ۲۰- احساس کمبود عاطفی در خانم ها

از بعضی از خانم ها شنیده می شود که می گویند از لحاظ عاطفی و احساسی، حس تهی بودن و خلا داشته و همواره از شریکشان انتظار دارند که این کمبود را برایشان جبران کند، حال آنکه این جبران کردن، برای آقایان ( از آنجایی که ۸۰% حوزه سر و منطق دارند) بسیار سخت و حتی غیر ممکن است.

متاسفانه این توقع و انتظار نابجا، بزرگترین توجیه خانم‌ها برای رفتارهای غیر سازنده شان است. مثلا می گویند ” من از نظر عاطفی کمبود داشتم ” یا ” شوهرم به اندازه کافی به من توجه نمی کرد” یا ” شوهرم اون قدری که من دلم می خواهد به من ابراز احساسات نمی کند” به همین دلیل من فلان کار ا انجام دادم.
در صورتی که این مطلب کاملا نقض غرض است، چون خانم ها به دلیل تامین امنیت و حوزه سر و منطق با یک مرد ازدواج می کنند تا این نیازشان تامین شود و آقایان برای زندگی کردن حوزه عواطف و احساسات خودشان با یک خانم ازدواج می کنند تا کامل شوند.
در نتیجه بدانید که همیشه توجه عاطفی و احساسی باید از سمت و سوی زن باشد و مرد به منظور تامین امنیت و آرامش، همسر و خانوداه اش را حمایت و مدیریت می کند.       

 

 

نظرات کاربران :
 1. محمدرضا گفت:

  سلام و ممنون از مطالب خوبتون، چطور میتونم username و password از سایتتون بگیرم؟
  با تشکر.

 2. مرد تنها گفت:

  سلام و خدا قوت.مردی که پرسفون است چگونه باید پرسفون اش را به آگاهی بیاورد تا به تعادل مردانگی خود بازگردد.سپاس

 3. زن گفت:

  ممنون از زحماتتون فقط یه سوال واسه من پیش اومده که اینجا تکلیف انیما درون مرد چیه؟مگه میشه بار احساسی فقط یه طرفه باشه؟مگه میشه زن به توجه مرد همراهش نیازی نداشته باشه؟اگر یک مرد رابطه درستی با انیما درون خودش داشته باشه بخوبی میتونه نیازهای عاطفی یه خانم را تشخیص بده.کاملا مخالف کلمه همیشه هستم که در جملتون ذکر کردید

 4. فرزانه گفت:

  من
  کاملا با نوشته شما مخالفم اگه یه زن از شوهرش توقع عاطفه نداشته باشه باید از بقال سرکوچه بره گدایی کنه?????!!!!!

  • مهسا نوتاش گفت:

   دوست عزیز
   زن خودش به عنوان چشمه عشق و عاطفه در منزل ایفای نقش می کنه و با چرخش این عشق در منزل نیازی به گرفتن آن از دیگری نیست

 5. Donya ghobadi گفت:

  سلام من در صفحه ى اصلی قسمت ثبت نام ندارم به چه صورت باید ثبت نام کنم ؟

 6. الهام گفت:

  این حرف کاملا نادرست هست. هر دور طرف از همدیگه محبت وعشق میخوان. اصلا این جداسازی معنی نداره. وخیلی چیپ نگاه شده به یک رابطه زناشویی. هم زن وهم مرد هر دو باید از لحاظ عاطفی انرژی بذارن تو رابطه و هم زن وهم مرد باید هر دو واسه امنیت و آرامش رابطه تلاش کنن.
  اینکه گفته بشه که زن باید بعد عاطقی رابطه رو هندل کنه ومرد امنیت خانواده رو، خیلی نگاه جالبی نیست….

 7. صبا گفت:

  به نظر من درسته مردا در حوزه سر به سر میبرند ولی برای درک طرف مفابل لازمه خودشونو در جایگاه اونها قرار بدند مثل بچه ها که مجبوریم واسه درکشون مثل اونها بشیم

 8. ساناز جامساز گفت:

  با سلام این مطلب هم عالی بود

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)