نکته شماره ۱۲ – اتاق خواب

باید مثل معبد باشد و همیشه و همیشه باید حریم آن را حفظ کنند .

اتاق خواب برای زن و شوهر باید مثل معبد باشد و همیشه و همیشه باید حریم آن را حفظ کنند .

انرژی های اتاق خواب  با بقیه خانه متفاوت است و اگر هم دلخوری و یا ناراحتی از یکدیگر دارید، هنگامی که وارد اتاق خواب می شوید، آن ها را بیرون از اتاق بگذارید و وارد شوید.
متاسفانه بعضی از خانم ها هنگامی که از همسرشان دلخور هستند، اولین کاری که می کنند، این است که محل خوابشان را از یکدیگر جدا می کنند و یا قهر خودشان را در اتاق خواب هم ادامه می دهند که متاسفانه این رفتار یکی از غیرسازنده ترین رفتار هاست و تاثیر بسیار مخربی بر روابط زندگی مشترک می گذارد.
مادرها و مادربزرگ های قدیمی به خوبی به این  رموز آگاهند و به فرزندانشان این مطلب را گوشزد می کنند.
وقتی از دست هم دلخوری دارید، این دلخوری فقط در همان زمینه ای که پیش آمده ، می باشد و نباید آن را به سایر مسائل و بخصوص به اتاق خواب ربط داد.

اتاق خواب جای صحبت ها و تصمیم های منطقی و به نتیجه رسیدن در مورد مسائل خانه و خانواده نیست، این صحبتها باید خارج از اتاق خواب انجام شود و اگر می خواهید فرزندانتان متوجه صحبتهایتان نشوند، به پارک یا رستوران و یا . . . بروید و در آنجا صحبت کنید و یا وقتی صحبت کنید که فرزندانتان منزل نیستند ولی هرگز صحبتها و تصمیم های منطقی تان را به اتاق خواب نبرید.

فکرتان را از هر دغدغه و دل مشغولی ای آزاد کنید و سپس وارد اتاق خواب شوید، نگذارید فکر ها و نگرانی هایتان مانع آرامش و خواب راحت شما شوند.

اتاق خواب باید یک محیط رویایی و آرامش بخش باشد تا وقتی بعد از یک روز که خسته از تعاملات و کارهای روزانه وارد آن می شوید، خواب آسوده ای داشته باشید و به آرامش برسید تا صبح دوباره با انرژی بیدار شوید.
از عود و شمع های معطر، پرده حریر، ملحفه های تمیز و خوشبو ، رنگ های آرامش بخش و تابلوهایی که با دیدن آنها احساس آرامش می کنید استفاده کنید و همیشه اتاق خوابتان را مرتب و خلوت نگاه دارید تا به احساس آرامش شما در هنگام خواب کمک کند.

نظرات کاربران :
  1. نعیم گفت:

    پرده حریر چه تاثیری داره؟!

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)