هرمس خدای ارتباطات، خلاقیت، نوآوری و شانس

بررسی دقیق نوع فعالیت این کهن الگو ها ، نیازمند تحلیل و واکاوی دقیق با در نظر گرفتن شرایط پیرامون و درون فرد است.لیکن ما در این مجموعه مطالب به اختصار به نکات کلیدی و بارز ، که از اهمیت بیشتری برخوردارند خواهیم پرداخت !

ویژگی های اخلاقی

بسیار آدم های خوش شانسی هستند، و اتفاقات در اطراف ایشان همواره به صورت هماهنگ و مرتبط و در همزمانی کامل اتفاق می افتد
بسیارافراد  باهوشی هستند و سایرین هم در بسیاری از مواقع و موارد از هوش سرشار و ذهن تازه و شارپ آنها متعجب می شوند .
 
توانایی این را دارند که در هر زمان که فضای اطراف و جو ومحیط،  محکم ، سفت و خشک و غیرقابل تحمل گردد به راحتی و با شوخی و خنده ، آن را روان و راحت و نرم نموده و جو را بشکنند ،دهان گرم و سخنان دلچسب و دلنشین و زبانی گویا و فعال دارند و شیرینی گفتارشان همه جا زبانزد دیگران و دوستانشان می باشد.

پیام رسان های خوبی هستند و دیگران پیغامهایشان را توسط ایشان منتقل می کنند چون می توانند بدون در نظر گرفتن عواطف و احساساتشان صرفاً ناقل پیام باشند .
توانایی این را دارند که به راحتی نقش و نقاب هر یک از اطرافیانشان را تقلید کرده و کارهای آنها را کاملاً مشابه با آنان انجام دهند و دقتشان به جزئیات ظاهری مربوطه برای همگان بسیار تعجب برانگیز است ، حتی می توانند در طول شبانه روز در نقش های متفاوت و بعضاً کاملاً بی ربط و حتی متضاد ظاهر گردیده و در هر کدام بهترین خودشان را زندگی کنند و هیچ حوزه ای اثری در حوزه دیگر زندگیشان نداشته و ندارد و نخواهد داشت و اینها در وجود ایشان کاملاً از هم جدا و مجزا هستند، بطور مثال در جمع  یک عده آدم لات باشند، طوری رفتار می کنند که انگار همین الان از زندان بیرون آمده اند و همان لحظه اگر ایشان را دریک کنفرانس پزشکی قرار دهند، طوری راجع به علم پزشکی صحبت می کند که انگار تمام عمر خود را صرف تحقیقات علمی و پزشکی کرده است، حال آنکه نه آن است و نه این.

هیچوقت به هیچ چیز در زندگی گیر نمی کنند، حال این می توانسته یک رابطه ، مواد مخدر ،‌ نوشیدنی های سکرآور ، پول ، وسیله ، لوازم و شخص و یا هر چیز دیگری باشد .

در کودکی

زود به حرف می آیند ، زبان گشودن و شروع کردن به حرف زدن، آنهم گفتن جملات جلب توجه کننده و بیشتر و بزرگتر از فهم همسالانشان و در حد بزرگسالان همواره مورد توجه اطرافیان است.
از سنین اوان خردسالی و کودکی شان به راحتی می توانند بیرون از خانه با آدم های بیرون و غریبه تعامل برقرار کرده و از این نظر زبانزد هستند .
 در کودکی خیلی زود به راه می افتند و راه رفتن ایشان نسبت به بقیه همسالانشان بسیار زود اتفاق  می افتد، کنجکاو و دوست داشتنی است.
در اوان کودکی هم چیزهای عجیب و غریبی می سازد و بازی های خاص خودش را داشته و با جمع کردن دوستان دور خودش ، با بازیهای من درآوردی خودش آنها را سر کار می گذارد .

والدینشان در سنین طفولیت به هیچ عنوان نمی توانند آنها را محدود کنند و حتی اگر این کار را انجام بدهند، ایشان به راحتی از محدودیتهای آنها فرار می کند.
معمولاً پس از انجام کارهایی که از نظر دیگران خرابکاری و دخالت و شیطونی هستند بلافاصله مثل بچه های معصوم و بیگناه در گوشه ای سر خودشان را به تنهایی با بازی ها و سرگرمی هایشان گرم می کنند . هر خرابکاری و دسیسه و اتفاقی که توسط آنها ایجاد می شود معمولاً تقصیرش به گردن دیگران
 می افتدد و ایشان همواره بچه خوبه باقی می مانند، جایی که لازم نیست دروغ میگوید، برای کارهایش بهانه های جالب می آورد .

دوران تحصیلی

درس خواندنشان منحصر به خودشان است، از آنجایی که بسیار باهوش هستند و درس را خیلی زود یاد می گیرند، هیچوقت آنها را سر دفتر و کتاب نمی بینید، شب امتحان هم کل کتاب را خیلی سریع ورق می زنند و بعد از نهایتا نیم ساعت می گویند که کل کتاب را خوانده اند و مرور هم کرده اند.

خوش شانسیشان حتی در دوران تحصیل هم دیده می شود، لغو شدن امتحان وقتی که آنها آمادگی اش را ندارند، مطرح شدن سوالها فقط از قسمتی که آنها خوانده اند و مسایلی از این قبیل.
از آنجایی که دوست ندارند محدود شوند و اهل رعایت قانون و مقررات نیستند، برای قوانین و مقررات مدرسه هم ارزشی قایل نیستند و شیطنتها و شوخی هایی در مدرسه انجام می دهند که اگر متوجه شوند کار او بوده حتما توبیخ می شود ولی با خوش شانسی اش همیشه قسر در می رود.
فرار کردن از مدرسه، ادای معلم ها را درآوردن، شوخی کردن با معلم ها، کش رفتن خوراکی های همکلاسی شان و . . . رفتارهایی است که اینان را از بقیه متمایز می کند

رابطه مردان هرمس تایپ با مردان و زنان

با همجنسانشان ارتباطات پرتعامل و پرجنب و جوش و لذت بخشی دارند و سایر دوستانشان، همواره ایشان را به عنوان فرد خیلی باحال و نقل مجلس می شناسند و معمولا ایشان را در همه مهمانی ها و دور هم بودن هایشان و همه برنامه هایشان دعوت می کنند.
البته اطرافیان و دوستانشان همیشه حرمت و منزلت ایشان را حفظ می کنند و تحت هیچ شرایطی به خودشان اجازه نمی دهند که ایشان را تحقیر کرده و یا آسیبی وارد نمایند.

ایجاد برقراری و حفظ و نگهداری ارتباط با جنس مخالف تا آنجایی که خودشان می خواهند برایشان بسیار آسان و راحت بوده و از این کار لذت می برند.
مرد جذابی است که ارتباط با جنس مخالف و ارتبط با او برایش بسیار هیجان انگیز و جالب توجه است و هرکدام از آنها برایش مانند هندوانه در بسته ای هستند که آن را شکافته و کشف می کند ولی بعد به سرعت برایش بی مزه و تکراری و خسته کننده می شود و می رود سراغ بعدی.
به طور کلی ناگهان در زندگی یک زن ظاهر می شود ، با او هم صحبت می شود ولی بعد به یکباره از زندگی او ناپدید شود، دوست دارد هر وقت دلش می خواهد به زندگی زن وارد و یا از آن خارج شود، نسبت به عواقب عملش بر روی زندگی زن فکر نمیکند ، وفادار نیست ، متعهد و پای بند به قول و قرارش نیست
.

ازدواج در مردان هرمس تایپ

متمایل هستند که همیشه مجرد بمانند و از تأهل و مسئولیت های مربوط به آن گریزان هستند ، از لحاظ عاطفی رها از هر گونه قید و بند است و از حس مالکیت یا وابستگی زن گریزان است.
ازدواج را همچون بند و حصار و زندانی می دانند که انسان را اسیر خودش می کند و دوست دارد که در زندگی مشترک آزاد و رها باشد و هیچ کس مزاحم آزادی ها و ارتباطات ایشان نشود و خودش بتواند هر زمان که تمایل دارد،حضور داشته باشد و یا هر جا که تمایل دارد، باشد.
از زوج های مناسب برای ایشان خانم های هستیا تایپ هستند، چون زن هستیا در پذیرش هر نوع رفتار ایشان است و خانم های آفرودیت تایپ از جایگاهی که هر دو در لحظه، فاقد حس مالکیت و خواهان تجربه های متعدد  هستند و به تعهدات خود پایبند نیستند، برای ایشان زوج مناسبی هستند.

حتی پس از ازدواج و بچه دار شدنشان حتی با وجود کبر سن کسی تشخیص نمی دهد که ایشان متأهل هستند.

رابطه با فرزند

وقتی با بچه هایش هست، هم او و هم فرزندانش از وجود یکدیگر لذت می برند و وقتی هم که حواسش جای دیگری باشد، اصلا انگار که نه انگار.
البته فقط حضور فیزیکی مد نظر نیست.

همانطور که خودشان بسیار از این شاخه به آن شاخه می پرند و دوست دارند همه چیز را تجربه کنند، در تعامل با فرزندانشان هم ین گونه هستند و آنها هم از او همین را یاد می گیرند.
همچنین مکانیزم فرار و نگرفتن درس تجربه، چون خودشان هیچوقت درس تجربه شان را نمی گیرند و هر موقع تجربه ای برایشان پیش می آید که برایشان ناخوشایند است، به جای گرفتن درس آن تجربه، فرار را بر قرار ترجیح می دهند ، همین رفتار را به فرزندانشان هم یاد می دهند.

در کار

یک فروشنده یا مذاکره کننده ی خوب ایده های مختلف را با هم ترکیب کرده و چیزی نو بوجود می آورد و این از قابلیتهای بالقوه این افراد است، اینان توانایی برقرای رابطه را در کمترین زمان ممکن دارند و به راحتی می توانند بر روی افراد تاثیر بگذارند و هرچیزی را به هر کسی بفروشند.
از خرید و فروش و معامله بسیار لذت می برند چون هر آدمی که برای خرید به ایشان مراجعه می کند، برایشان همچون سرزمین ناشناخته با خصوصیات و جزئیات خاص خود و منحصر به فرد است که با موفقیت ایشان در فروش به او، ایشان آن سرزمین را کشف کرده و کاملاً به آن آگاه می گردند .

شغلهای فروشندگی ، معاملاتی ، روابط عمومی ، بازرگانی خارجی ، بازرگانی داخلی ، ویزیتوری و یا سخنوری و برگزاری تورهای آموزشی و حتی تفریحی برایشان شغلهای خوب و قابل قبولی هستند .
معاملات و داد و ستد های عجیب و غریبی می کنند و می توانند به راحتی چیزی بی ارزش متعلق به خودشان را در نظر دیگران بسیار ارزشمند جلوه دهند و با کم ارزش تر جلوه دادن جنس طرف مقابل آن دو چیز را حتی با منت با هم معاوضه نمایند و از این راه بسیار منتفع گردند .

بسیار علاقه منده دارند که در هر حوزه ای یک شبه راه هزارساله را طی کنند و معتقدند که  اگر بخواهند بر طبق روند و روال طبیعی ، مسیر رسیدن به هدفی را طی کنند دیگران نیز با طی این روند ، رشد خود را می کنند و ایشان همواره از دیگران در آن زمینه ها عقب هستند، پس بهتر است که میانبر بزنند، در واقع طی کردن مسیر از راه اصلی و جاده آسفالته را برای سایر مردم می داند اما از حوصله ایشان خارج است پس بر همین اساس همیشه به دنبال پیدا کردن راه میانبر و مسیری هستند که ایشان را هر چه زودتر ، راحتتر و سریعتر و غیرتکراری به هدفشان برساند.
بطور کلی برای رسیدن به هر چیزی هزاران راه بلد هستند که در لحظه می توانند یکی از آنها را انتخاب کنند و برایشان عجیب است که چرا آدم ها بعضی اوقات برای کارهایشان به دنبال راه می گردند .

ویژگی های کلی

همیشه ناجی کودک درون خودشان هستند، هیچگاه کودک درونشان آزرده و سرخورده نمی شود و در سخت ترین و تحت فشارترین شرایط زندگیشان به راحتی می توانند به هر چیزی لبخند بزنند و یا جنبه لذتبخش و خنده دار آن مطلب را در نظر گرفته و کودک درونشان را شفا دهند، در رابطه با دیگران هم بسیار خوب می توانند این کار را بکنند، یعنی در بحران های زندگی افراد می توانند با نجات کودکشان حال آنها را خوب کرده و لبخند بر لبشان بیاورد.

با ورود ایشان به هر جمعی، گویی که آن جمع همان لحظه و به محض ورود ایشان تشکیل شده و با رِفرِش  و تازه نمودن جو و محیط و فضا به آن جمع موجودیت مجدد و تازه ای می بخشند .
در هر جا که باشند دیگران را به دور خود جمع می کنند، و یا حتی در بعضی مواقع به طور ناخودآگاه این دیگران هستند که به دور ایشان جمع می شوند .
دوستان بسیار زیادی داشته و تقریباً از هر صنفی و رسته ای و دسته ای از مردم و هر کجا که فکرش را بکنید، دوستی در آستین دارند.
در حضور بزرگان و آدم های مهم و متشخص به راحتی می توانند سر صحبت را با آنها باز کرده و ادامه بدهند و حتی حرفها و شوخیهایی با آنها انجام بدهند که هیچ کس حتی تصور بر زبان راندن آنها را در حضور این اشخاص از ذهنش عبور نمی دهد .

هنگام تصمیم گیری سرعت عمل بالایی داشته و به راحتی و به سرعت و به درستی تصمیم می گیرند و هیچوقت نمی شودکه مسئله ای برایشان پیش بیاید و ایشان نتوانند به سرعت در مورد آن تصمیم گیری نماید و یا مسئله خاصی برایشان در پروسه تصمیم گیری در مورد آن ایجاد گردد .
هر روز از زندگی ایشان برابر با ۴ یا ۵ روز از زندگی بقیه مردم عادی بوده و توان نشستن و آرام بودن را ندارند و همیشه در رفت و آمد و تعامل با جهان هستی و اجزاء‌ آن هستند .
هیچ وقت هیچ کجا بند نمی شوند و ناگهان و سریع و به صورت غیرمنتظره
  می توانند جمعی را ترک کرده و در جمعی دیگر حتی بسیار متفاوت از جمع اولی حضور پیدا کرده و با آنها همراه گردند و این کار را بسیار دوست دارند و همیشه همه جا هستند .

یادگیری ، فراگیری و صحبت به زبانهای خارجی که ایشان اصلاً با آنها آشنا نیستند برایشان کاری ساده و لذتبخش است و به راحتی می توانند با یاد گرفتن چند کلمه معدود با جرأت با افرادی از آن زبان شروع به برقراری ارتباط و محاوره و مکالمه نمایند ، البته به طور کلی سرعت در فراگیری هر مطلبی و بخصوص زبان های متعدد از قابلیتهای بالقوه ایشان است.
از نظر بدنی هم سریع الانتقال و فرز و چالاک هستند و خصوصاً برای عبور از موانع و حصارها و دیوارها به خوبی از این قابلیتشان استفاده می کنند و به راحتی می توانند از مرزهای وجودی و حتی مرزهای فیزیکی اطرافشان عبور نموده و خودشان  را به سرعت هر چه تمامتر به عمق مورد نظرشان در جایگاه مورد نظرشان برسانند .

مرزهای دیگران را و جنسشان را و خلل و فرج درون آن و نقاط ضعف ها و قوتهای آنان را به خوبی می شناسند و به همین علت می توانند به راحتی از آنها عبور نمایند
هر چیزی که در دست صاحبش نباشد و یا او بتواند آن را از دست صاحبش بگیرد را مفت چنگ خودش دانسته و اعتقاد دارند که اگر آن چیز مال آن بود الآن هم در دست صاحبش بود و البته الآن هم در دست صاحبش است ولی صاحب جدید آن .
البته در امانت خیانت نمی کنند و اگر کسی چیزی را به رسم امانت در اختیارشان بگذارد و یا قرار باشد که ناقل و منتقل کننده چیزی به دیگران باشند آن را به نحو احسن انجام می دهند.

بسیار خوش سفر هستند و در لحظه تصمیم می گیرند که کجا بروند و یا کی و یا چگونه بروند، آداب و رسوم و شرایط سفر را بسیار خوب بلد هستند و هر جا که می روند گویی که بارها آنجا را دیده اند و می شناسند
در زمان سفر و در حال انجام سفر حال و احوال و شرایط فیزیکی و روحی بسیار خوبی داشته ، گویی که در خانه خودشان در حال استراحت هستند و همه جای دنیا را مثل خانه خودشان امن و راحت می دانند .

ذهنشون به صورت کانالهای موازی به هم مرتبط است، یعنی توانایی این را دارند که مطالب و اتفاقات بی ربط به هم را با یک کانال موازی به هم ربط دهند، مثلا توانایی این را دارند که با عوض کردن و تغییر شعرها و سرودها ، آهنگها و حتی موسیقی ها بعضاً آنها را جالب و هیجان انگیز کنند و با دستکاری و تغییر هر چیزی آن را بهتر می کنند .

اگر هرمس پخته باشد انتخاب های زیادی خواهد داشت اما اگر کماکان یک نوجوان ابدی باشد، میانسالی برای او دوران سختی خواهد بود، یعنی اگر از این انرژی در جهت سازنده استفاده کند، تبدیل به یک راهنمای خردمند، یک تاجر موفق، یک روانشناس برجسته و یا یک سخنران موفق می شود که تا روز مرگ در حال کشف حیطه های جدید است، ولی اگر بعد غیر سازنده آن را زندگی کند، تبدیل به یک دزد و یا ولگرد بی خانمان می شود.

 

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)