اسطوره هفایستوس

هدیه خلاقانه هفائستوس تماماً زمینی است و در هر چه که تولید میکند عظمت و جادویی وجود دارد، او در کارگاهش عالی و بی همتاست ولی مانند انسان مدرنی که خود را منحصراً با کارش تعریف میکند . خارج از کارگاهش هیچی نیستتصویری از هفائستوس ” : زمین او را نپذیرفته است . کسی که تمدن از کارش و عرق جبین او رشد کرده است ؛ آگاهی طبقاتی و غلیان جنون آتش افروزی و انزجار و کینه ، خلاقیت بی پایان و منبع عرضه ی بیشتر ین نبوغ در جهان ، بی قرار، انفجاری آتش فشانی و آماده ی قیام علیه اربابان مستند . با این حال جنگ و دعوا را دوست ندارد . خواهان صلح است و انسان دوستی فطری است مانند خود آتش ساده و به همان اندازه پر انرژی است.
هفائستوس به عنوان خدا ، آرک تایپ و انسان بیانگر نیاز عمیق انسان برای خلق چیزهای زیبا و قابل استفاده است .

هفائستوس خدا( ولکان VOLCAN:)
خدای کوره آهنگری و فلز کار المپ . خدای آتش زیر زمینی ، مردی قوی هیکل و لنگ ، محزون و منفور ، در عشق بد شانس ، نابغه ای خلاق ، تنها خدایی که کار میکرد . تنها والد او هرا بود . صنعت گری مبتکر که چیزهای زیادی برای خدایان درست می کرد . خالق پاندورا( اولین زن از نوع بشر ) و همچنین خالق مستخدمه های طلایی ، همسرش آفرودیت به او خیانت میکرد.

کهن الگوی هفائستوس :

۱٫  در یک فرهنگ آسمان خدا ( پدر سالارانه ) هر آنچه زمینی است خوار و بی مقدار است مانند : مادر زمین ، غرایز ، بدن و زنان و مردانی که به هفائستوس شباهت دارند . هفائستوس آرک تایپ کار خلاقانه است . او در دل یک غریزه ی عمیق کار و خلاقیت نهفته است . از طریق ساختن چیزها ، عواطف درونی ( زیبایی و بیان احساس ) و آنچه که در درون انسان مدفون شده بوده مرئی می شود و آنگاه میتوان معنای درونی آن را پیدا کرد . آنچه که عمیقاً ولی به طور مبهم در روان احساس میشود با کار خلاقانه و ساختن یک چیز ، شکلی مشخص به خود میگیرد .

۲٫  آتش زیرزمینی و کوره آهنگری
آتش زیر زمینی = احساسات پرشور = اشتیاق جنسی و آتش عشق قبل از ابراز یا خشم فرو خورده شده با میل وافر به زیبایی که در بدن احساس می شود .
کوره آهنگری جایی است که کار تفسیر یا تغییر شکل احساسات عمیق به چیزی در بیرون از فرد انجام میشود
.

۳٫  صنعت گر لنگ
تنها خدای اصلی المپ که از لحاظ جسمانی معیوب بود
. خلاقیت او از زخم های عاطفی اش جداشدنی نیست . شفا دهنده ی مجروحی که با شفا دادن دیگران زخم های خودش التیام مییابد . نمیتوانست زیبا باشد لذا زیبایی می آفرید . انگیزه کار ، شفا دادن زخم هاست .

۴٫  حافظ صلح خانواده .

۵٫ هفائستوس و آفرودیت : اتحاد میان کار و عشق و زیبایی

۶٫ هفائستوس و آتنا : اتحاد کار خلاقانه و هوش باعث میشود مرد بداند چگونه کار خود را به دنیا عرضه کند.

نظرات کاربران :
 1. پرسشگر گفت:

  سلام راجع به سکس روانی و لودگی هفایستوس و دلیل اون توضیح بیشتری بدین ممنون میشم

  • mahsa گفت:

   درونگرایی و عدم توفیق کامل در مواقع برونگرایی و حضور در جامعه و عدم ارزش به خود و عزت نفس و تکریم خود و اعتماد به نفس . . .
   و قابلیت و توانایی شگرف در تجسم خلاق غیر سازنده و خیال پردازی و توهم . . .

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)