آرس خدای جنگ ، سلحشور ، سرباز ، رقصنده ، عاشق ، دوست ، رفیق ، مرد عمل المپ

بررسی دقیق نوع فعالیت این کهن الگو ها ، نیازمند تحلیل و واکاوی دقیق با در نظر گرفتن شرایط پیرامون و درون فرد است.لیکن ما در این مجموعه مطالب به اختصار به نکات کلیدی و بارز ، که از اهمیت بیشتری برخوردارند خواهیم پرداخت !

ویژگی های اخلاقی

خود را ابراز میکنند ،  فعال و به شدت عاطفی هستند ، قبل از عمل فکر نمی کنند.

رفیق باز، اهل مرام ومعرفت و بسیار لوطی منش  هستند ، اهل کل کل کردن و شرط بندی هستند .

هنگام درگیریها و عصبانیت ، فحش می دهند و سریع کتک کاری می کنند( جنگ آرس تن به تن است) به طور کلی خیلی زود از کوره در می روند  و قادر نیستند که از مهارتهای کلامی برای تغییر جهت دعوا استفاده کنند.

عاشق هیجان و کارهای با ریسک بالاهستند ، کارهایی مثل موتور سواری و شیرین کاری کردن با موتور ، بادی گارد بودن، آتش نشان بودن  و بدلکاری و .. .

دست فرمان آنها در رانندگی بسیار خوب است، بسیار مهیج و شاید به نظر دیگران خطرناک رانندگی کنند ولی خودشان می دانند که چه کاری می کنند و با مهارت و تبحر یک راننده حرفه ای رانندگی می کنند.
بعضا عاشق ماشین هستند و بسیار به آن رسیدگی می کنند و آن را تمیز نگه می دارند و نمی گذارند به آن لک بیفتد.

این افراد دارای بدنی قوی و نیرومند هستند ، گاهی وقتها بدون اینکه خودشان بفهمند، عضلاتشون منقبض و انگشتانشان مشت می شود . به هیکل و اندامشان خیلی اهمیت می دهند و همیشه تناسب اندام خودشان را حفظ می کنند ، بادی بیلدینگ ورزش مورد علاقه این افراد است ، به طور کلی اونها زبان بدنشان می فهمند.

در کودکی

بسیار پرانرژی و خستگی ناپذیر هستند، از صبح زود که بیدار می شوند ، آنقدر بازی و جست و خیز و شیطنت می کنند که بدنشان خیس عرق شود و اصلا احساس خستگی نمی کنند.
حتی می توانند از دیوار صاف هم بالا بروند، متاسفانه بعضی از دکترها به آنها لقب بیش فعال را می دهند و با تجویز قرص و دارو سعی در آرام کردن این بچه ها دارند ، در صورتی که این بچه ها کاملا از سلامت جسمانی برخوردارند.

شبها از خستگی فعالیت بدن یزیاد بیهوش می شوند و صبح دوباره با انرژی زیاد شروع به فعالیت می کنند، بسیار خوش خوراک هستند، ولی به خاطر فعالیت بدنی زیاد ، اضافه وزن ندارند.

این افراد از بچگی هم اهل زد و خورد و دعوا با همسالان خود هستند،  وقتی در یک زد و خورد شرکت دارند احساس غرور میکنند و از وسط دعوا بودن ، لذت می برند ، همیشه به علت جنب و جوش زیاد یک جای بدنشان زخم است ,خیلی وقتها با سر و کله زخمی به خونه می آیند .

اگر دوران کودکی او خوب باشد . جنبه عاشق درون او رشد می کندو  مردی خواهد شد که دوست دارد عشق بورزد.

دوران تحصیلی

ترشح هورمون های مردانه باعث تشدید تکانه ای بودن ، تهاجمی بودن ، فعالیت بدنی ، عاطفی بودن و میل جنسی می شود .
بدون تفکر عمل می کنند و احساساتشان را به همه نشان می دهند، در مدرسه بچه ها او را سپر بلای خود می کنند و اگر این الگو تثبیت شود، در بزرگی هم تداوم پیدا می کند.
دوستانش در این دوره بسیار مهم و تاثیرگذارند ، ممکن است به دنبال فوتبال و بسکتبال  و به طور کلی ورزشهای پرتعرق و رقابتی بروند یا ممکن است این انرژ را در فعالیت های پر هیجان مثل اتومبیل رانی ، کوهنوردی و یا سایر فعالیت های هیجان انگیز تخلیه کند و یا مدرسه را ترک کند و وارد دسته خلافکاران شود.

 رابطه مردان آرس تایپ با مردان و زنان

آنها درمورد زنان بسیار تعصب دارند  و غیرتی هستند و برایشان فرقی نمی کند که این خانم با آنها نسبتی دارد یا خیر، همه خانم ها را ناموس خود دانسته و با هر کسی که بخواهد برای آنها مزاحمتی ایجاد کند به شدت برخورد می کنند.
بطور کلی از اینکه خانم ها از او درخواستی داشته باشند، برایشان خشنود کننده بوده و از این طریق به آنها توجه کرده و از آنها حمایت نموده و هواخواهشان بوده  و این برایشان بسیار مهم و ارزشمند است و همیشه با تک تک آنها این حس سرپرستی و حمایت از ایشان را تجربه می کنند.

دوستان همجنسشان بهترین و مهمترین بخش زندگی آنها هستند و هیچگاه نمی توانند دوری آنها را به مدت طولانی تحمل کنند و به آنها دلبستگی و علاقه و تمایل شدید و خاصی دارند و هنگامی که هر کدامشان ، هر کاری داشته باشند مثل اسباب کشی و دعوا و از این قبیل ، با جان و دل و زودتر از همه آنجا هستند.

ازدواج در آرس تایپ

جفت مناسب او آفرودیت است : هر دو طبیعتی حسی و پر شور دارند . هر دو اینجا و اکنونی هستند ، همدیگر را درک میکنند و نسبت به هم بردبار هستند . زنان تیپ آتنا و زن هایی که در مرد بدنبال پول و قدرت و شهرت هستند و زنانی که امنیت و ثبات می خواهند از آرس مردها اجتناب می کنند ، با زن ها خیلی صمیمانه رابطه می زنند و سن زن برای آنها خیلی مهم نیست .
با همسرش بیشتر دوست است تا هر چیز دیگری و معتقد است که زن و شوهر همانند دو دوست می توانند در کنار یکدیگر حضور داشته باشند و هر کاری که بتوانند برای خوشحال کردن همسرشان انجام می دهند و از این موضوع لذت می برند.
برای ازدواج نه برنامه ریزی می کنند و نه هنگامی که برایشان پیش بیاید از آن اجتناب می کنند . به پیامدهای درازمدت آن فکر نمی کند . به خاطر طبیعت نفسانی و زمینی شان ممکن است همسرشان، بلافاصله پس از ازدواج حامله شود .
آرس یک عاشق بود نه یک شوهر ؛ فاقد کیفیت هایی است که بتواند یک زندگی مسئولانه ی زناشویی و یا یک کار موفقیت آمیز داشته باشد . چون انتظارات سایرین را برآورده نمیکند به خودش احساس بدی دارد
.
مشکل وقتی پیش می آید که کسی عاشق آن چیزی که او واقعاً هست بشود و بعد توقع داشته باشد که به شخصی کاملاً متفاوت تبدیل شود
.

رابطه با فرزند

بدون قصد بچه دار می شود ( در نتیجه ی طبیعت در لحظه بودن ، به نتیجه ی عمل فکر نکردن و شهوانی بودن )، حضور او در زندگی بچه هایش بسیار عظیم است ، باعث میشود تا فرزندانش حس پدر داشتن کنند، اگر چیزی برای داشتن داشته باشند سخاوتمند است .
بطور کلی بچه ها را خیلی دوست دارند ، زود بچه دار می شوند ، بچه های  زیاد می آورند  و با بچه هاشون مثل دوست و رفیق ، رفتار می کنند  و آنها را در آغوششان می گیرند.

در کار

کارهای بدنی و مسئولیتهایی که در ضمن انجام آنها،فعالیتهای عضلانی و ماهیچه ای داشته باشند را دوست دارند، حتی کارهایی که متضمن کمی خطر کردن باشد . از سیستم سلسله مراتبی شرکت ها خوشششان نمی آید. نسبت به سایرین وفاداری برادرگونه دارد . برنامه ی کاری دراز مدت را دنبال نمی کنند .

از آنجایی که بلافاصله و با عصبانیت واکنش نشان می دهند و زود جوش می آورند، از کار اخراج می شود . پیروی از قوانین و مقررات برایشان دشوار است، طبق احساساتشان عمل می کنند و دید طولانی ندارد .

و اگر خودشان در جایگاه رئیس قرار بگیرند با زیردستانشان رفیق و دوست می شوند و معمولا اوقاتشان را با آنها سپری می کنند و اصلا دلشان نمی خواهد که آنها فکر کنند که ایشان رئیس هستند و به آنها فخر فروشی می کنند.

ویژگی های کلی

اگر بتوانند برای کسی کاری انجام بدهند(به راحتی شاخ در جیبشان می رود) ، قطعا این کار را می کنند و بعضی وقتها از اینکه در مورد بعضی افراد و بعضی مسائل برای آنها کاری از دستشان برنمی آید خیلی احساس شرمندگی می کنند.

این افراد به رقصیدن و فعالیت های بدنی علاقه زیادی دارند و وقت زیادی را صرف این کار می کنند .آنها در هنگام رقص بدن خود را به موزیک می سپارند و شور و شوق عجیبی در خود احساس می کنند و حتی ممکن است حرکات عجیبی از خود نشان دهند.

با اشخاص زیادی در ارتباط هستند که همگی آنان را دوست دارند و همیشه هر کاری که از دستشان بربیاید، برای برای آنها انجام می دهند، خصوصا که با این کارها می توانند مرام ومعرفت خودشان را به آنها نشان می دهند و از این ناحیه، اتفاقات عجیب و غریب زیادی برایشان اتفاق افتاده ولی باز هم نمی توانند بدون آنها زندگی کنند.
برای هر کسی، وقتی کاری از دستشان بر می آید با جان و دل انجام می دهند و هنگامی که نتوانند کاری انجام دهند، شرمگین و ناراحت می شوند، پسران جوانی که هنگامی که پیرمردی را در حال عبور از خیابان می بینند و یا پیرزنی که خرید کرده و بار سنگینی حمل می کند و نمی توانند بی تفاوت از کنار آنها رد شوند و حتما به آنها کمک می کنند، از این دسته افراد هستند.

بسیار پر انرژی هستند و هیچوقت احساس خستگی نمی کنند، توی هر سنی که باشند، همچون پسر بچه کوچک پر انرژی ای هستند که توانایی این را دارند که حتی از دیوار صاف هم بالا برود.

به ورزش کردن بسیار اهمیت می دهند و همیشه و در هر موقعیتی که باشند حتما ورزش می کنند و از آن لذت می برند و هیچوقت از آن احساس خستگی نمی کنند و از انجام دادن ورزشهای خطرناک و نا ایمن که باعث ترشح مقدار زیادی آدرنالین در بدن می شود، احساس هیجان بیشتری می کنند، ورزشها و تفریحاتی مثل اسکی بر روی برف نکوبیده، پارکور، بانجی جامپینگ و . . .

الگوی سالهای پیری عمدتاً در میانسالی شکل میگیرد . به علت خشونت ، حوادث یا جنگ ، معمولاً خیلی از آرس مرد ها به دوران پیری نمی رسند . استرس یا فشار جسمانی همراه با خشم یا ناتوانی ، زندگی مرد آرس را تهدید می کند . ولی بعضی از آنها در پیری بیش از هر زمان دیگری احساس رضایت می کنند . مخصوصاً آنهایی که بر ضد موجهای زندگی مبارزه کرده اند و از آن درس گرفته اند.

 

 

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)