هرا ، ایزدبانوی همسر ، زناشویی ، زن زندگی ، پایدار و ماندگار در زندگی مشترک

بررسی دقیق نوع فعالیت این کهن الگو ها ، نیازمند تحلیل و واکاوی دقیق با در نظر گرفتن شرایط پیرامون و درون فرد است.لیکن ما در این مجموعه مطالب به اختصار به نکات کلیدی و بارز ، که از اهمیت بیشتری برخوردارند خواهیم پرداخت !

 

ویژگی های اخلاقی

افرادی که این کهن الگو در آنها حضور داشته و فعال میباشد ، تمایل زیادی به ازدواج و همسرداری و زندگی مشترک دارند به طوری که همه هدف زندگیشان و تعالی خودشان را در کامل شدن  به واسطه ازدواج می دانند .
وفاداری ، سیاستمداری ، ماندگاری و همینطور حسادت از صفات اصلی این تیپ شخصیتی می باشد.
از نظر آنها ، پارتنرشان ، بهترین ، زیباترین و کامل ترین و مناسبترین فرد روی زمین است و به حرف هیچ کس در مورد او گوش نمی دهند.
در برابر تحریک حسادت ، بسیار شدید واکنش نشان می دهند .
می خواهند که از همه مسائل و کارهای همسرشان مطلع باشند .
اگر همسرشان به جنس مخالف توجه کند ، سریع رقیب را از میدان به در می کنند .
همیشه حفظ ظاهر می کنند که رابطه من و همسرم بسیار خوب است.
اولین شغل خودشان را همسرداری می دانند.

 

در کودکی

از همان سنین کودکی به دنبال مرد مناسبی برای ازدواج هستند و همیشه طوری با مردهای دور و بر خودشون رفتار می کنند که گویی در مراسم خواستگاری آن مرد از خودشان هستند.
این احساس را به همه اطرافیان مرد خود که آنها را مورد مناسبی برای ازدوا
ج بداند ، دارد و بدون در نظر گرفتن سن  سال خودشان و یا آن آقا از ایشان دلبری می کنند و در جهت جلب توجه او رفتار می کنند، بعنوان مثال در سن ۷ سالگی، هنگام دیدن مردی ۴۰ ساله طوری رفتار می کنند که گویی آن آقا به خواستگاری اش اومده و همه سعی اش را در جلب توجه او می نماید.دوران تحصیلی

در سن بلوغ از داشتن دوست دختر و یا پسر خوشحال می شوند و آن را به همه نشان می دهند و همه فکرشان پیش پارتنرشان است و دوست دارند فقط در مورد او صحبت کنند.

رابطه زنان هرا تایپ با مردان و زنان

از آنجایی که برایشان ارتباط با جنس مخالف بسیار مهم است ، از هر گونه ارتباطی با مردان استقبال می کنند و همیشه در جهت جلب توجه آنان رفتار می کنند.
فقط تا وقتی با زنان ارتباط دارند که مورد مناسبی برای ازدواج پیدا کنند ، در واقع از ارتباطات دو
ستانش با مردان برای پیدا کردن مرد مناسب استفاده می کنند و بعد از آن ارتباطشان را با آنها قطع می کنند چون دوستانشان ( بخصوص مجردها) را تهدیدی برای رابطه شان می دانند.

ازدواج در زنان هرا تایپ

این افراد دوست دارند که هر چه زودتر ازدواج کرده و تشکیل زندگی مشترک  بدهند و همه تمایلات و رفتارهایشان جهت رضایت و خشنودی همسرشان باشد . برای مثال این زنان با استفاده از تدبیر زنانه  ، سیاست و خشم های خاص خودشان ، زنان دیگر را از همسر خود دور کرده و زندگی و رابطه دونفره خودشان و همسرشان را همواره حفظ میکنند .

بسیار با سلیقه و کدبانو وخانه دار هستند و در تمامی مواردی که مربوط به خانه و توجه کردن به همسر است سنگ تمام میگذارند و به راستی که در این موارد بسیار ایده آل هستند، از شربت و آبمیوه طبیعی و چای و میوه پوست کنده برای همسرش گرفته تا ماساژ و انجام دادن کارهای همسرش! در واقع حاضرند برای شوهرشان هر کاری انجام بدهند و همه نیازهای او رو برآورده  کرده که شوهرش در  هیچ زمینه ای دلیلی برای ارتباط برقرار کردن با بقیه و بخصوص با خانمها نداشته باشد.

رابطه با فرزند

فرزند را فقط و فقط به خاطر همسرشان می خواهند و در واقع فرزند را زنجیری بر پای شوهرشان می دانند و به منظور تحکیم روابط با همسرشان بچه دار می شوند وگرنه خود بچه برایشان ارزش چندانی ندارد و به آن اهمیت چندانی نمی دهند.

در کار

حضورشان در محیط کار فقط برای پیدا کردن پارتنر و جلب توجه مردان است و اگر مرد دلخواهشان را پیدا کنند، اصراری برای سر کار کردن ندارند.
اغلب حتی بر روی رئیسشان نیز حساس هستند و روابط ایشان با دیگران را زیر نظر دارند و کنترل می کنند.

ویژگی های کلی

برخی از نمادها و نشانه های هـرا تاج ، طاووس ، حلقه ازدواج نگین دار،  کفش پاشنه بلند ، لباسهای فاخر ماکسی و ابروهای مدل هشتی میباشد .

این افراد عاشق شوهر کردن و خرید جهیزیه و تمام مسائل مربوط به آن هستند .
بسیار شیک و خوش پوش هستند، همیشه خودشان را همچون ملکه ای می دانند که با بقیه تعامل می کنند، اداها، حالتها، و تمامی رفتارهای یک ملکه در آنها دیده می شود!

 

بسیار انحصارطلبند یعنی شوهرشان را فقط برای خودشان می خواهند و حاضر نیستند تحت هیچ شرایطی شوهرشان را آزاد بگذارند که با هر کسی دوست دارد معاشرت کند و یا اینکه هر جایی که دوست دارند بروند!!
این افراد وقتی وارد رابطه با کسی می شوند از آنجایی که دوست
دارند فقط و فقط با شوهرشان باشند و هیچ کس دیگری هم برایشان مهم نیست، از شوهرشان هم توقع دارند که فقط و فقط با ایشان  بوده و اگر شوهرش اهل معاشرت با دوستانش باشد و روابط اجتماعی متعددی داشته باشد، بدون اینکه خودش متوجه باشد بعد از یه مدتی می بیند که رفت و آمدهایش با دوستانش به صفر رسیده!!!
البته شایان ذکر است که الزاما  با دعوا و کتک کاری این کار را نمی کند ( بلکه با یک سیاستی رفتار می کند که اگر تمام عمر هم بگردید پیداش نمی کنید) یعنی یک کاری می کند که یک دفعه  بعد از چند سال سرتان را  برمی گردانید و می بینید مدتهاست که از دوستانتون بی خبرید!

مطلب بالا تا ۱۰۰ % در مورد دوستهای مجرد همسرشان صادق است، و در مورد متاهل ها هم فقط خدا می داند!!


اگر خدای نکرده شوهرشان بخواهد به شخصی غیر از آنها توجه کند  بسیار آشوب می شوند و عکس العمل نشون میدهند و حتی حاضر نیستند که ببینند یا بشنوند همسرشون به زن دیگری نگاه کرده و یا باز هم خدای نکرده تعریف یا تمجیدی کند.( قطعا توی همچین وقتی خون نفر سوم را حلال می داند!!) پس اگر همچنین پارتنر و یا همسری دارید اصلا و تحت هیچ شرایطی از زن دیگری تعریف نکنید و حسادتش رو غلغلک ندهید چون عواقب وحشتناکی دارد!!
بسیار نکته بین، نکته سنج و دقیق هستند و همه جا چشم دارند و از همه چیز خبر دارند، شوهران این خانم ها باید حواسشان را حسابی جمع کنند چون او تمام حرفهای آنها را با ساعت
  و دقیقه و ثانیه در ذهن خود ذخیره می کند و اگر ذره ای مغایرت در حرفهایشان باشد، حتما که متوجه می شود وتا وقتی نفهمد توی اون پنج دقیقه ای که شوهرش در صحبتهایش سوتی داده، کجا بوده ول کن ماجرا نیست!!
پس آقایانی که همسرانی با تایپ غالب هرا دارند ، دقت کنند هنگام صحبت کردن حواسشان به حرفهایشان و زمان انجام کارهایشان که انجام داده اند ، باشد!!!

وجه اجتماعی بسیار بسیار براش مهمه و همیشه حواسش هست که وجه اجتماعی خودش و همسرش رو حفظ کنه!!! بخاطر همین هم خودش و هم همسرش همیشه ظاهر آراسته داشته باشند و همه چیز بی نقص باشه و از نظر دیگران خوشبخت ترین زوج دنیا به نظر بیایند، بخاطر همین هم حتی اگر قبل از یک مهمانی با شوهرش دعوای مفصلی کرده باشد وقتی وارد مهمانی می شود، دستش رو دور دست شوهرش میندازه و با یک لبخند (انگار که نه
انگار اتفاقی افتاده) وارد مهمونی میشه و توی مهمونی مثل همیشه به شوهرش توجه می کنه و سرویس میده!

 

نظرات کاربران :
 1. سميه گفت:

  با سلام و تشکر این طور که متوجه شدم من هم از زنان نوع هرا هستم 🙁 دقیقاً تمام این موارد صدق میکنه اما نمیدونم چطور میتونم رها شم از هرا بودن هم خودم هم شوهرم خیلى اذیتیم به خصوص خودم چیکار باید بکنم

  • مهسا نوتاش گفت:

   سلام
   دوست عزیز رها شدن از هر مسئله در گام نخست نیازمند آگاه شدن شما به چگونگی آن است . در گام های بعدی ، در حین کاهش ابعاد غیر سازنده هرا ، میبایستی ابعاد دیگر وجودتان را رشد دهید.
   پیشنهاد می کنم ، تست های مربوط به آرکی تایپ ها انجام دهید و با بررسی آنها به رشد سایر ابعاد بپردازید تا تعادل لازم، ایجاد شود. ان شاالله

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)