پرسفون ایزدبانوی دوشیزه و ملکه جهان زیرین ، زنی پذیرا ، دختر مادر

بررسی دقیق نوع فعالیت این کهن الگو ها ، نیازمند تحلیل و واکاوی دقیق با در نظر گرفتن شرایط پیرامون و درون فرد است.لیکن ما در این مجموعه مطالب به اختصار به نکات کلیدی و بارز ، که از اهمیت بیشتری برخوردارند خواهیم پرداخت !


ویژگی های اخلاقی

این افراد زیبا ، ناز ، دوست داشتنی ، ملایم هستند .
به رنگ صورتی کم رنگ بسیار علاقه دارند.


بسیار آرام و انعطاف پذیر هستند و در هر جمعی که قرار می گیرند از خودشان نظری ندارند و همانطوری می شوند که بقیه دوست دارند.
عاشق فالگیری ، داستانهای عاشقانه ، رمان و صفحه حوادث هستند عاشق هر نوع فالی هستند ،‌ فال قهوه و تاروت و خلاصه هر فالی که وجود داشته باشه، به طالع بینی و کف بینی هم اعتقاد دارند، تنها کسانی هستند که حاضرند فالگیرهای توی پارکه براشون فال بگیرند و تحت تاثیر حرفهاشون هم قرار می گیرند
توانایی گریه کردن به صورت مستمر و بی پایان را دارند، به راحتی می توانند ساعتهای متمادی (حتی هفته ها )یکسره گریه کنند و بیشتر وقتها حتی دلیل گریه کردنشون را هم نمی دانند،‌ فقط دلشون می خواد گریه کنند.
اهل تعهد دادن نیستند.

در کودکی

۸۰% دخترها با این تیپ شخصیتی به دنیا می آیند،اتاق صورتی، لباسهای صورتی، کفش های صورتی، گیگیل های صورتی و خلاصه یه دختر بچه صورتی و دوست داشتنی و لوسی که همه دوست دارند بغلش کنند. نازش کنند، ماچش کنند.
عاشق عروسک بازی هستند.در کار

از آنجایی که خیلی زود هر چیزی دلشان را می زند دائماً شغل عوض می کنند و نمی توانند در یک کاری به طور مداوم بمانند.
معمولاً هم وارد کاری می شوند که صاحب کار خیلی آشنا و یا فامیل نزدیک باشد ، تا هر وقت دوست داشتند بیایند و هر وقت دوست داشتند بروند و هر وقت دلشان خواست مرخصی بگیرند.
از آنجایی که دوست ندارند زیر بار مسئولیت بروند حتی کارهایی که جزء وظایفشان می باشد را فراموش می کنند و یا حوصله انجامشان را ندارند.


ازدواج در زنان پرسفون تایپ

در رابطه با جنس مخالف تبدیل به کودکی آویزان می شوند و می خواهند که سرویس بگیرند.
با توجه به اینکه بارها گفتیم مسئولیت پذیری در این گروه بسیار بسیار کم است، دوست ندارند زیر بار مسئولیت زناشویی بروند و یا کارهای مربوطه آن را انجام دهند و فقط برای این ازدواج می کنند که از یکنواختی در بیایند و یا یک هیجانی برای خودشان ایجاد کنند که بسیار زود ( حتی روز بعد از پاتختی) از کار خودشان پشیمان می شوند و دوست دارند که به خانه پدری شان برگردند تا دوباره بتوانند بدون مسئولیت باشند.
معمولا مادر و یا پدر خودشان را در انتخاب همسرشان مقصر می دانند و می گویند که خودشان هیچ کاره بوده اند و آنها برایشان انتخاب کرده اند.
معمولا هم از انجام دادن کارهای زن خانه دار بیزارند و دوست ندارند آشپزی کنند و یا خانه را مرتب کنند و یا لباس ها را بشورند و یا حتی به بهداشت شخصی خودشان اهمیت بدهند، معمولا یا دست به دامان مادرشان شده  تا بیاید و کارهای ایشان را برایشان انجام دهد و یاکسی را از بیرون می آورند.

رابطه با فرزند
از آنجایی که دوست دارند همیشه مورد توجه باشند و دوست ندارند کسی به غیر از آنان به کسی توجه کند، از اینکه فرزندشون توجه ها را به خودش جلب می کند بسیار ناراحت می شوند و نسبت به فرزندشان حسادت می کنند.

دوران میانسالی

اغلب آنها کمتر از سن واقعی به نظر می آیند و همه از شنیدن سن واقعی شون تعجب می کنند، علاوه بر ظاهر، روحشان هم جوانتر از سنی است که هستند.
معمولاً در سنین بالا می خواهند به جوانی برگردند ، مدل مو ، لباس و حتی جراحی زیبایی می کنند ، هر کاری می کنند تا جوانتر جلوه کنند.
شدیداً از پیری وحشت دارند و از آن گریزانند و حتی نمی توانند فکر کنند که در پیری به چه صورت می شوند.

ویژگی های کلی

دخترهایی که عاشق رنگ صورتی اند، همه وسایلشان را صورتی انتخاب می کنند، از رنگ اتاقشان و وسایل توی اتاقشان تا حتی لباسهایشان ( بعضا فقط ۲ یا ۳ لباس به رنگی غیر از صورتی دارند!) کیفشان، کفششان، موبایلشان، لپ تاپشان، زیورآلاتشان و خلاصه هر چیزی که شما حتی نمی توانید فکرش را بکنید!!!

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این تیپ شخصیتی، توانایی ایشان در صحبت کردن با تلفن است که گاه به چندین ساعت می کشد و بعد از آن دوباره نفر بعد و چند ساعت دیگر و همینطور این کار ادامه دارد و هیچ وقتواقعا از این کار احساس خستگی نمی کنند.

هر چیزی که دلشون  می خواهد برایشان پیش میاید، انگار جهان هستی گوش به فرمان آنهاست تا هر آنچه را که می خواهد برایش مهیا کند، جای پارک توی یه خیابون شلوغ، یه وسیله ای که لازم دارند و یهو هدیه می گیرند، و یا وقتی که از دست یکی ناراحت یا عصبانی میشن و یهو اون آدم یه بلایی سرش میاد (حتی میتونه از ذهنشون یه تصویری بگذره، مثل تصادف و همون بلا سر اون آدم بیاد!!!) همیشه همه از اینکه آنها هر چه می خواهند و برایشان فراهم میشود در تعجبند !

بسیار اهل از این شاخه به آن شاخه پریدن هستند و خودشان هم نمی دانند که دوست دارند چه کاری را انجام دهند و نه در نهایت هیچ کاری را به اتمام نمی رسانند، به طور مثال می بینند که یکی از دوستانشان زبان انگلیسی اش خوب است، آن ها هم دلشان می خواهد و می روند کلاس مربوطه را ثبت نام می کنند و چندین دیکشنری می خرند و تعداد زیادی دفتر یادداشت و لوازم تحریر ولی بعد از یک یا دو جلسه حوصله رفتن به کلاس را ندارند و آن را رها می کنند. یا می بینند دختر خاله شان به کلاس ورزش می رود و آنها هم دلشان می خواهد، می روند در یک باشگاه بسیار معروف ثبت نام می کنند و چندین و چند دست لباس و کفش ورزشی می خرند ولی باز پس از چند جلسه آن را رها می کنند. این مطلب در مورد خیلی از کلاس هایی که می خواهند بروند و یا کارهایی که می خواهند بکنند صادق است و متاسفانه هیچ کدام را به پایان نمی رسانند و مرتب از این شاخه به آن شاخه می پرند.
فقط در یک مورد می توان گفت که کاری را به سرانجام می رسانند که فشار مادرشان و یا همسرشان پشتشان باشد و یا به خاطر پول هنگفتی که برای کلاسشان داده اند مجبور شوند تا انتها آن را به اتمام برسانند وگرنه خودشان دلشان نمی خواهد و با میل و رغبت آن را انجام نمی دهند.

معمولا بی حس و حال،‌ افسرده،‌ نا امید، بی انگیزه، بی روحیه هستند و دوست دارند که بی حال روی تختشون یا کاناپه خونه ولو باشند و هیچ کاری انجام ندهند.

کسانی که این تیپ شخصیتی را دارند معمولا از پذیرش مسئولیت فراری هستند و حاضر نیستند مسئولیت هیچ چیز و هیچ کاری را قبول کنند. این موضوع حتی در مورد مسایل شخصی شان هم صادق است یعنی حتی مسئولیت انتخاب لباس، انتخاب غذا در رستوران، انتخاب رشته، انتخاب شغل، انتخاب همسر و

در راستای اینکه مسئولیت پذیر نیستند، حتی نمی خواهند که مسئولیت انتخابشان را قبول کنند آدمهای نرم و انعطاف پذیری هستند، پس اصلا انتخابی هم نمی کنند، در نتیجه دیگران به جای آنها تصمیم می گیرند و انتخاب می کنند مثل خمیر بازی که در دست به شکلهای مختلف درمیاد،
بخاطر همین وقتی ازشون بپرسی که دوست داری کجا بری؟! میگن نمی دونم! اگه ازشون بپرسی دوست داری با کی بری؟! میگن نمی دونم! و اگه ازشون بپرسی دوست داری چی بخوری؟! میگن نمی دونم! (حتما شما هم دور و برتون کسی را دارید که در یخچال را باز می کند و میگوید: دلم یه چیزی می خواد ولی نمی دونم چی!!)


دوست دارند در هر جمعی که قرار می گیرند جلب توجه کنند و از اطرافیان انرژی بگیرند، این کار را  معمولا با ظاهر آرام و دوست داشتنی شون می کنند و اگر از این طریق نتوانند،  با تمارض خودشون رو به مریضی می زنند، کارهایی مثل غش کردن،‌ پایین اومدن فشارخونشون و یا هر کار دیگه ای که باعث شود که دیگران بهشون توجه کنند.
بسیار تایید طلب هستند ، در حدی که صرفا جهت تایید گرفتن از دیگران و مورد توجه بودن از نظر دیگران حاضرند به هر شکلی خودشان را دربیاورند و به هر صورتی تغییر شکل و تغییر جهت بدهند که به این صورت نیازشان به توجه گرفتن را برطرف کنند
.
به دلیل اینکه 
براشون بسیار بسیار بسیار مهم است که همه آنها را تایید کنند، لباسشان ،‌ نحوه رفتارشان ،‌ کاری که می کنند و در واقع خودشان را طوری تغییر می دهند که مورد تایید همگان باشد!

عاشق خرید کردن هستند ،  خرید زیادی و الکی. . .
هر وقت حالشان بد میشود به خرید می روند و چون معمولا و بیشتر مواقع حالشان بد است پس در واقع همیشه در حال خرید کردنند و چون با حال بد خرید می کنند،‌ هیچوقت از خریدشان راضی نیستند و در نتیجه یا اصلا از آن خریدشان استفاده نمی کنند و یا اگر استفاده کنند نهایتا یکبار یا دوباره و بعد یا اون وسیله رو می اندازند دور و یا می بخشند
!
معمولا همیشه به دنبال این هستند که بدانند مد جدید چیست تا بر اساس آن بپوشند و آرایش کنند و به این فکر نمی کنند که آیا به آنها می آید و یا خیر؟!
بسیار مارک باز هستند و دوست دارند که همیشه لباسشان و یا کیف و کفش و سایر وسایلی که استفاده می کنند مارک به خصوصی باشد.

توانایی این را دارند که  به راحتی به دیگران احساس گناه بدهند و به اون چیزی که می خواهند برسند، یعنی کافیست که یک خواسته ای داشته باشند و کسی داوطلبانه نخواهد آن خواسته راانجام بدهد و یا اینکه کسی جایی برود یا کاری بکند که او هم دوست داشته برود یا انجام بدهد ، با یک احساس گناه اساسی یک کاری می کند که یا همه چیزهمان جوری شود که او میخواهد یا اگر مطابق خواسته او نشود ، حتما به بقیه هم زهرشود.
این احساس گناه ممکنه است یک کلمه ، یک نگاه معصومانه و یا یک آه عمیق باشد.

یکی دیگر از رفتارهایی که بسیار انجام می دهند و یا رویای انجام دادن آن را دارند ادای خودکشی را درآوردن است ، یعنی طوری وانمود می کنند که انگار می خواهند خودکشی کنند ولی در واقع این هم وسیله ای برای جلب توجه ایشان است.
این افراد برای خودکشی با قرص ، قرصی را استعمال می کنند که منجر به مرگشان نشود ولی موجب نگرانی اطرافیان شود و معمولا هم وقتی به دکتر برده می شوند، دکتر همین مطلب را می گوید.
در واقع جرات و قصد خودکشی ندارند، فقط می خواهندجلب توجه کنند، اون هم از نوع غیر سازنده.

بسیار خوش خوابند و می توانند به مدت طولانی بخوابند، خانمهایی که به راحتی تا ظهر می خوابند و یا اگر هم سر کار می روند و در طول هفته نمی توانند بخوابند همیشه دنبال یک فرصتی هستند که بخوابند.

معمولا بی حس و حال،‌ افسرده،‌ نا امید، بی انگیزه، بی روحیه هستند و دوست دارند که بی حال روی تختشون یا کاناپه خونه ولو باشند و هیچ کاری انجام ندهند.

 

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)