آتنا ایزدبانوی عقل ، خرد ، منطق ، تدبیر ، باوقار و زیبا


بررسی دقیق نوع فعالیت این کهن الگو ها ، نیازمند تحلیل و واکاوی دقیق با در نظر گرفتن شرایط پیرامون و درون فرد است.لیکن ما در این مجموعه مطالب به اختصار به نکات کلیدی و بارز ، که از اهمیت بیشتری برخوردارند خواهیم پرداخت !ویژگی های اخلاقی

این تیپ شخصیتی به طور کلی افرادی هستند عاقل ، منطقی ، هدفگرا  ، هماهنگ کننده ، همسو کننده ، مدیر و مدبر ، رزم آرا
یکی از خصوصیات بارز افراد آتنا تایپ، داشتن برنامه برای انجام هر کاری است.

آنها افرادی بسیار بسیار رک هستند.

احساسات در این افراد نقشی ندارد و حتی اگه به آنها گفته شود که مادرشون یک ماه دیگر می میرد، گریه و زاری نمی کنند و با خودشون می گویند: خوب مرگ حقه و همه یه روز می میرند .

این افراد بسیار رازدار هستند ، پس اگر می خواهید رازتون را به کسی بگویید که هیچ کس دیگری هم از آن با خبر نشود ، به سراغ این افراد بروید.

این افراد ، اغلب اوقات اهدافی انتخاب می کنند که در جامعه مطرح است ! به عنوان مدرک تحصیلی ، جایگاه شغلی و از این دست اهداف را انتخاب می کنند و برای رسیدن به این اهداف برنامه ریزی های دقیق کوتاه مدت و بلند مدت انجام میدهند . آتنا تایپ ها در انتخاب هدف پافشاری بیهوده و اصرار الکی ندارند و در صورتیکه دلیل منطقی برای تغییر هدف ببینند ، بدون اتلاف وقت به سرعت تغییر هدف می دهند و هدف قبلی را با هدف تصحیح شده جدید جایگزین می کنند !

نگاه مدوسایی از دیگر مشخصه های این افراد می باشد، نگاهی که روح را از تن آدم بیرون می کند . بعنوان مثال ، پسری که با یک دنیا عشق می آید و به خانم آتنا تایپ پیشنهاد دوستی می دهد و او فقط با یک  نگاه مدوسایی کاری  می کند که پسرتا آخر عمر هوس عشق و عاشقی به سرش نزند.

ورزش کردن برای این افراد فقط برای حفظ سلامتی انجام می شود و به اندازه مشخص ( تا حدی که برای سلامتی مفید است) و در زمان مشخص آن را انجام می دهند  و به قهرمانی در رشته ورزشی خاصی اهمیت نمی دهند.
زمانبندی
برای این افراد بسیار مهم است و کاملا بر طبق آن عمل  می کنند. تعریف ایشان از زمان ، ثانیه و یا کسری از ثانیه است.


در کودکی

از بچگی به دنبال مطالعه و کشف علم و اطلاعات هستند و در دوران مدرسه زرنگترین بچه مدرسه هستند، بهطوری که بقیه بچه ها به آنها لقب بچه درس خوان را می دهند.
اول شدن برای اونها خیلی خیلی اهمیت دارد و اگر لازم باشه ،
 خرخوانی هم می کنند .

دوران تحصیلی

دانش آموزان آتنا تایپ برای مطالعه دروس از ابندای سال تحصیلی برنامه ریزی می کنند و هیچگاه آنها را شب امتحان ، نگران و هراسان با حجمی از کتابهای نخوانده نخواهید دید .

گرفتن مدارک عالی تحصیلی از بزرگترین هدفهای اونهاست و تا هر وقت که بتوانند درس می خوانند و می خوانند و هی مدرک رو مدرک و دکترا رو دکترا  …
بالاترین لذت برای آنها کسب مدارک بالای تحصیلی است.

 

 


رابطه زنان آتنا تایپ با مردان و زنان

اشاره شد که زنان آتنا تایپ ، بسیار منطقی هستند و در کلیه امور زندگی عقلانیت را لحاظ می کنند و توجهی به احساسات و عواطف ندارند. این زنان ، غالباً به دوستی و رفاقت با مردان تمایل داشته ( از میان مردان فقط مردان قدرتمند و قهرمان و در حوزه  سر ، اجازه هم صحبتی و هم نشینی با آنها را دارند ) و فعالیت‌های مردانه را بصورت تنهایی یا به همراه آنها انجام داده و اینگونه روابط را می پسندند .

از نظر این زنان ، مردها بسیار قوی و ستودنی و قابل تائید و تقدیر هستند، و بر این باور هستند که  همواره در دنیا این مردان بوده اند که در صحنه های مختلف زندگی تاثیرگذار بوده اند و تاریخ را شکل داده و یا تغییر داده اند و زنان در این مواقع در کنار آنها حضور داشته اند .

آنها  در رفاقت با مردان همواره از درگیریهای عاطفی و غریزی و جنسی مصون بوده و هیچ تعاملی در این زمینه با آنان ندارند. چراکه تنها از جایگاه حساب و کتاب و منطق رابطه برقرار می کنند نه عواطف و احساسات !!!

به عنوان مثال ، زنان آتنا تایپ را معمولاً در گروه های کاری ، غالباً در گروه های مردانه می بینید و بعید است که با زنان دیگری که با ظواهر زنانه و حجم زیاد احساسات به کار مشغول هستند در حال همکاری ببینید . دلیل این رفتار آنها ضد زن بودن و یا به رسمیت نشناختن زنان نیست ! بلکه از آنجائیکه دستاوردهای جامعه را به رسمیت می شناسند و قوانین کاری و اداری برایشان بسیار مهم است ،  قانون شکنی ها و سهل انگاری های زنانه در کار های جدی ، را نمی پسندند .

 

این افراد رابطه خوبی با پدرشان دارند .

از بین دختران هم کسانی را برای دوستی انتخاب می کنند که هم شأن و منزلت خودشان باشند و با هر کسی دوست نمی شوند، درکل ، دوستان این افراد گلچینی از موفق ترین افراد جامعه هستند.

 

ازدواج در زنان آتنا تایپ

معمولااز ازدواج دوری می کنند و اگر هم ازدواج کنند کاملاً با حوزه سر و برنامه ریزی و منطقی ازدواج می کنند و مردی را انتخاب می کنند که به آنها آزادی کار ، ادامه تحصیل و انجام فعالیت های اجتماعی را بدهد.

در تمام قسمتهای زندگی زناشویی از همسرداری گرفته تا آشپزی و بچه داری از روی برنامه ریزی انجام می دهندتا حدی که حتی در مسائل جنسی این افراد نیز بر طبق برنامه ریزی رفتار می کنند.

رابطه با فرزند

برای تربیت و نگهداری بچه خود برنامه خاصی دارند و کاملا بر طبق آن عمل می کنند و اگر بچه شون دچار مشکلی بشود ، برای اونها بسیار عذاب آور و ناراحت کننده است و دائم در این فکرند که کجای کارشان ایراد داشته است.

 

مدیریت زمان ، در همه مراحل زندگی آنها دیده می شود . به عنوان مثال مادران آتنا تایپ برای پخت غذا دستور العمل مشخصی دارند که بایستی غذا را به همان شکل و ترتیب آماده و طبخ شود و در زمان معین غذا سرو شود .

در کار

زنان آتنائی در حرفه قضاوت و وکالت و فعالیت های سیاسی و فمینیستی و همینطور در امور بازرگانی و مدیریت ، قابلیت های فراوانی دارند.

ویژگی های کلی

برای رسیدن به هدف از بهترین و راحت ترین راهها اقدام می کنند و قبل از آن ، برنامه ریزی کرده و همه جوانب آن را می سنجند .

آنها ذهنی پویا و فعال دارند، ابتدا شرایط موجود را به دقت و موشکافانه بررسی می کنند ! تمام نشانه های موجود را می بینند و با در نظر گرفتن تمام جزئیات به کل ، نگاه می کنند . به اندازه لازم به جزئیاتی که به کل مسئله مربوط است نگاه می کنند ،در حالیکه سایرین عموماً یا جزئیات را نادیده می گیرند و یا بیش از اندازه به مطالب ریزی که اهمیت چندانی ندارد بها می دهند.


بسیار با نظم و ترتیب و مقررات هستن و در تمام کارهاشون برنامه ریزی دارند ، از رفتن به یک مهمانی ساده گرفته تا رفتن به یک سفر و انجام کارهای اجتماعی و مدیریتی بزرگ.
افرادی که انرژی آتنا در آنها فعال باشد ، برنامه هایشان واقع بینانه بوده و توان واقعی خود را می شناسند ، هدف را نیز دقیقاً شناسایی می کنند و با مدیریت زمان و با کمترین اتلاف انرژی و زمان را دارند و همواره در حال حرکت به سمت هدف تعیین شده هستند .

نکته مهم بعدی ، عملگرا بودن آنها است . افراد آتنا تایپ را هرگز در حال سخنرانی در خصوص اهداف و کارهایشان نمی بینید !
آنها همیشه در حال انجام کار هستند و وقتی برای تلف کردن در نظر نمی گیرند !

افرادی که انرژی آتنا در آنها فعال باشد ، مدیریت بحران را به خوبی می شناسند. بطوریکه در زمانهای بحرانی و شرایط خاص که دیگران قادر به تصمیم گیری صحیح نیستند و بحران زده می شوند ،آنها به راحتی می توانند ، تصمیمات ذهنی سریع بگیرند و در مواقع حساس و شرایط بغرنج همواره خونسردی خود را حفظ می‌کنند، چراکه مشاهده گر قوی دارندو قادر هستند بدون در نظر گرفتن احساس و هیجان، منطقی اندیشیده و تصمیم صحیح بگیرند .

قانون و مقررات جامعه رو به نحو احسن اجرا می کنند و محافظ تمدن و شهرنشینی و نظم و قواعد مربوط به آن هستند.

این افراد معمولا رؤسای دفاتر و کارمندان ارشد و عالی رتبه ای  دقیق و منظم برای افراد و موسسات ومجموعه های شغلی قدرتمند هستند.

 


هیچگاه افراد آتنا تایپ را در حال جبهه گیری در زمینه ای و یا اصرار و پافشاری همراه با عصبانیت در خصوص نقطه نظر و عقیده شان نمی بینید . آنها نظر خود را یک بار ، بصورت شفاف و واضح بیان می کنند و اصراری بر قبولاندن آن به سایرین ندارند .
بسیار میانه‌رو هستند و همواره در مورد خودشان و انتخاب هایشان معتدل و با رعایت اعتدال بوده و هر گونه افراط و تفریطی را در مورد خود غیرممکن می‌دانند. در انجام امور هر چه که باشد بسیار محافظه‌کار هستند و کلیه جوانب امر را در راستای رسیدن به هدفشان بررسی کرده و در تصمیم‌گیری‌هایشان دخیل می‌کنند و پس از آن قاطع و صریح مبادرت به انجام کاری می‌کنند. همچنین آنها با کمترین میزان ریسک پذیری ممکن انتخاب می کنند .

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)