دو مرحله از جویندگی در زندگی ما

در ادامه بررسی جویندگی های زندگی مان ، بیایید با مثالی ، ببینیم در زندگی طبیعی ما انسانها و با توجه به اطلاعات فعلی مان ، مراحل جویندگی به چه صورت است


و

مثال کرم ابریشم ،برای همه ما قابل لمس و آشنا است .در مرحله اول ، کرم ابریشم دوره ای از زندگی خودش را به صورت کرم زندگی می کند ، در این مرحله فقط به فکر خوردن و تغذیه کردن از برگ دختان است ، پس از مدتی به دور خودش پیله ای می تند و در ان محبوس می ماند . بعد از گذشت زمان لازم و کافی ، خودش خود را از پیله رها می کند ، و به شکل پروانه ای زیبا ، مرحله جدیدی را که پرواز تا ابدیت وجودش است را تجربه می کند .

ما نیز در مرحله ای از زندگی به دنبال جویندگی های سطح پایین و مادی خود از سنین جوانی تا دوران میانسالی به صورت انواع و اقسام موفقیت ها و دستاوردهای منطبق مانند  موفقیت در دانشگاه یا پیروزی در ورزش و یا سفر در دنیا و کشف و کاوش علمی که منجر به تحول و تکامل نفس که همان ظرف روح است می گردد هستیم .

این مرحله به نوعی  مقدمه ای لازم و ضروری برای رسیدن به مرحله بعدی است ، و اگر این پله از رشد شخصی را به درستی طی نکنیم مسلماً قادر به ورود و قهرمانی در مرحله بعدی نخواهیم بود .

و

پس از طی این مرحله ، در دوران میانسالی با پا به سن گذاشتنمان زمان تعالی روح فرامی رسد و جوینده ما در سطحی عمیق تر و معنوی تر و پخته تر ظاهر می شود .

  در این مرحله روح ما را به تعالی از مرحله نفسانی به تجربه یگانگی با عالم هستی فرامی خواند و این همانا همراه است با مردن ما از خویشتن قبلی خود و تولدمان در قالب موجودی معنوی , معناگر و روحانی .

به عبارت دیگر ، هر مرحله از زندگی ما ، با توجه به مقتضیات آن سطح از زندگی ، جویندگی های خاص خود را به همراه دارد و ترتیب طی کردن این مراحل، به اندازه کیفیت هر مرحله مهم و با اهمیت است .

و..///////////………………………

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)