انسانهای تک گلبرگی یا هزار گلبرگی

چه گلی خیلی گله ؟؟!!! ، چه گلی خیلی ام گل نیست ؟.! اصلآ هر گلی ، گله ؟ چه گلی ، گله و چه گلی ، گل نیست ..؟؟؟!!! . بیایید ببینیم چه کسی گله و چه کسی گل نیست ؟ چه کسی گل بهتریه و چه کسی گلتره و چه کسی زیادم گل نیست …؟؟؟!!! .

گل های زیر رو ببینید !

چه تفاوتی با هم دارند ؟ کدومشو براتون قابل توجه هستند و کدامشون رو میپسندید ؟

  

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ما ادم ها هم مثل این گل ها هستیم ! بعضی هامون هزار گلبرگی هستیم و بعضی هامون چندین گلبرگی و بعضی ها ۱۰ و یا ۷ ویا ۵ و شاید هم  فقط سه یا دو ، یا حتی فقط یک گلبرگ داریم ! گاهی حتی اندازه گلبرگ هامون با هم فرق میکنه ! یکی کوچیک و ناقص ، یکی بزرگ و بیش از اندازه !

گلبرگ های ، گل وجودی ما، ابعاد و قسمت ها و جلوه های مختلف زندگی ما هستند . هر یک از اونها نماد و نمونه و الگوی ،  یک حوزه و بخش از زندگی و وجود ما است.

مثلآ ، گلبرگ کار ، گلبرگ مدرک تحصیلی و علم و دانش و آگاهی ، گلبرگ همسر ، گلبرگ بچه ها و فرزندان ، گلبرگ هنر و زیبایی ، گلبرگ دوستانمون ، و هزاران گلبرگ دیگه که هر کدامشون برای هر یک از ما وجاهت و ارزش و جایگاه خاص خودشون رو دارند ….

تو بعضی از بخش ها بزرگ و کامل هستیم و در بعضی بخش ها ضعیفیم فقط در حد جوانه ای و نه حتی گلبرگ ، و حتی در بعضی حوزه ها ، هیچ گلبرگی نداریم !

حالا تصوّر کنید ، گل وجودی ما ، چه شکلی دیده میشه !

046

از طرفی با همین شکل موجود هم ، اگه بنا به هر دلیلی ، گلبرگ هامون کوچک بشن، مثلا از کارمون بیکار بشیم ،  همسرمون رو از دست بدیم ، بچه هامون از کشور برن یا ازدواج کنند و یا خدای ناکرده اتفاقی براشون بیافته ، و ….. چه اتفاقی برامون می افته و چی به سرمون میاد ؟ و چه شکلی میشیم ؟ چی ازمون میمونه و گل وجودیمون و چه بلایی به سرش میاد و  شکلی میشیم ؟ و آیا از ظاهرمون مشخص میشه و دیگران می فهمند که حال و احوالمون چه جوریه و یا چه به سرمون آمده ؟

 

برای رسیدن به تعالی و تعادل حقیقی در تعامل در لحظه با کائنات و جهان هستیمون، باید یه گل متعادل و زیبا و هماهنگ باشیم و با تعداد گلبرگها لازم و کافی  برای اینکه قادر باشیم با انرژی هامون به تعادل برسیم و گوهر و هویت وجودیمون رو به معنای واقعی کلمه زندگیشون کنیم  ! مثلا شبیه گل داوودی، که هزاران هزار گلبرگ داره و با کنده شدن یکی دوتا ، ده تا و حتی به طور متناوب صد تا یا حتی بیشتر از گلبرگ هاش ،‌ هیچ اتفاقی براش نمی افته و هیچ کس دیگهای هم به غیر از خودش متوجه این فقدان ، به هر اندازه ای هم که باشه نمیشه .!!! ؟؟؟

و نه فقط گل چند گلبرگی و کامل و زیبا و زیبنده ، که در حد و توانمون ، همانگونه ای که باید و شاید هزاران گلبرگی باشیم و همه ابعاد و جودیمون رو زندگی کنیم .


296930_244329392282571_100001165356892_636088_1720816759_nd

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)