هر روزما باید نماینده کل زندگی ما باشد

توجه به هر سه بعد وجودی مان در تمامی ابعاد وجودی …

روزهای زندگی تان را چگونه سپری می کنید؟

برای زندگی خود برنامه خاصی دارید یا هر چه پیش اید خوش آید را سرلوحه قرار داده اید؟

برنامه ریزی روزانه تان چگونه است؟

تا چه اندازه به کار و شغل و وظایف شغلی می پردازید؟ چه مقدار زمان برای تفریح و شادی می گذارید؟

چند درصد از روزتان را به مطالعه و کسب دانش می گذرانید ؟ به موسیقی گوش می دهید یا یک اثر هنری را خلق می کنید؟


روزهای زندگی ما می آیند و می روند واگر لحظه ای غفلت کنیم ، ا گر بی هدف باشیم و برنامه ای برای گذران ایام نداشته باشیم، زمان ارزشمندی را از دست می دهیم که جایگزینی برای آن وجود ندارد . اینکه چگونه این زمان ارزشمند را سپری می کنیم و در طول روز ، هفته ، ماه و سال به چه کارهایی میپردایم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

.بطور کلی وجود ما انسان ها را می توان به سه بخش، ذهن، روح و جسم تقسیم بندی کرد (در خصوص این تقسیم بندی و نحوه پرداختن به هر یک ا این ابعاد در مطالب مربوط به شعف توضیح بیشتری خواهیم داد ) . برنامه ریزی خوب و مناسب ، برنامه ای است که شامل تمام حوزه های وجودی ما باشد ، یعنی هم به حوزه ذهن و منطق توجه شده باشد ، هم به حوزه جسم و بدن و هم به حوزه روح و معنویات توجه شده باشد . 

توجه و رسیدگی ، تنها به یکی از این ابعاد ، هر کدام که باشد ، باعث عدم تعادل در وجودمان می شود و از حال خوب حقیقی دور خواهیم شد.

نکته بسیار مهمی که بایستی سرلوحه خود قرار دهیم این است که ، هر روز از زندگی ما بایستی حتی الامکان ، نماینده کل زندگی ما باشد !!!

احتمالاً در اطرافیان خود کسی را می شناسید که همیشه منتظر زمان خاصی در آینده است که مثلاً به عبادت بپردازد ! ورزش را شروع کند ! به سراغ هنر برود ! و … . این زمان رویایی شاید هیچوقت فرا نرسد ، مهم این است به جای دادن وعده و وعید به خودمان از همین لحظه ، شروع کنیم ! از همین لحظه با خودمان رو راست باشیم ، و صادقانه ببینیم و بدانیم که چه می خواهیم ، به کدام سمت می خواهیم حرکت کنیم و می خواهیم چه باشیم ؟؟؟

………………………….…….

یادمان باشد هر کدام از ما بی نهایت هستیم، هزاران بعد مختلف داریم و توانایی ها و علایق بسیاری داریم و در عین استفاده و لذت بردن از نقاط قوتمان ، در حال بهبود نقاط ضعفمان هستیم !!! هر یک از ما بایستی مانند گل های هزار گلبرگی ( برای اطلاعات بیشتر به مطلب چند گلبرگی بودن انسانها رجوع کنید) ابعاد مختلف و بی نهایت وجودمان را شناسایی کنیم و به آنها بیاندیشیم و به آنها توجه کنیم .

به خاطر داشته باشیم ، زندگی درک همین اکنون است! و این لحظه ما و انتخابهای این لحظه ما است که آینده را برایمان رغم می زند .

………………………………………………………

پیشنهاد : کارهایی را که در یک ماه گذشته ، یک هفته گذشته و همین امروز انجام داده اید را بررسی کنید ! آیا زمان کافی برای رسیدگی به کلیه اموری که تمایل به انجام آنها دارید در نظر گرفته اید ؟ برای تمرین لیستی از کارهای مختلف مورد علاقه و لازم برای سلامت ذهن ، جسم و بدن و روح و روانتان را بنویسید و تلاش کنید در هر روز تا جائیکه که ممکن است ، حداقل به یک مورد از هر یک از حوزه ها بپردازید.

نظرات کاربران :
 1. نعیم گفت:

  هر روز از زندگی ما بایستی حتی الامکان، نماینده کل زندگی ما باشد!!!

  دود بلند شد!

 2. آرش گفت:

  از پشنهاد تان متشکرم .حتما به کار می بندمش.خسته نباشید

 3. غزاله سیفی گفت:

  مرسی این خیلی عالی بود

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)