کارت های آرکی تایپ یا حوزه های شخصیتی (Archetype Cards)

با شناخت حوزه ها و ابعاد مختلف وجودمان قدمی برای تکامل برمی داریم.

 

با توجه به گستردگی و وسعت حوزه ها و تقسیمبندی های دنیا و زندگی امروزه مان، هر کدام از ما ابعاد متفاوت و گوناگون و متنوعی را تجربه می کنیم که با آگاهی در هر کدام از آنها ، به رشد و تکامل قسمتی از خودمان دست می یابیم و به تکامل فردی و انسانی مان می رسیم. البته شایان ذکر است که بر اساس نحوه و روند و اولویت های موجود در زندگی مان و همچنین با توجه به محیط اطراف ، خانواده ، جامعه ، ملیت و زمان تولدمان و تمامی آداب و رفتار و فرهنگ و قوانین و عرف و مسایل روز طول زندگی مان ، معمولاً و گاهاً برخی از ابعاد و حوزه های وجودمان ناشناخته باقی می ماند و یا برخی از ابعاد ضعیف و مهجور مانده و برخی دیگر به درستی کشف نشده اند.


 

در این راستا توجه به سایر ابعاد و کشف صحیح و درست آنها و زندگی به جا و به موقع شان در به آگاهی رساندن آنها در ما و زندگی کردن شان ، تاثیر بسزایی دارد تا زمانیکه با پوشش همه حوزه های وجودی و شخصیتی مان به تکامل و شناخت کامل تر و جامع تری از محیط پیرامون و خویشتن خویش و در نتیجه خدا و خالق مان و دست یابی به مسیر رسالت شخصی و هدف از بودن مان و پاسخ سوالات و پرسش های بیشمارمان برسیم.

 

 

طبق مباحث روانشناسی این حوزه ها را جهت تسهیل در ارائه و یادگیری و شناخت آن ها شروع به جزئی تر و کاربردی تر کردن و نزدیک کردن به آنچه در زندگی روزمره مان مکرراً مشاهده می کنیم و با آنها زندگی می کنیم ، نمودند و این مجموعه حاضر که به بررسی و تحلیل آن پرداخته ایم یکی از نتایج به بار نشسته فوق است که اکنون از آن استفاده می شود.


 

در این مجموعه مشخصاً برای هر آرکی تایپ یا حوزه شخصیتی، یک کارت درنظر گرفته شده که شامل عکس و تصویر و مشخصات سازنده و غیر سازنده آن است. در ضمن علاوه بر تحلیل عکس و صفات مندرجه ، به ریشه یابی لغات و کاربرد آن ها در زمان های مختلف و جایگاه های متفاوت با کمک داستان ها ، اسطوره ها و یافته های موجود در فرهنگ و رسوم و مباحث روانشناسی  و پیگیری و ردیابی آنها در جای جای زمان و زندگی می پردازیم که مجموعه جامع و کاملی را به ما برای یادگیری و شناخت می دهد و امید است که مثمر ثمر و مفید واقع شود.

 

انشا الله

 

نظرات کاربران :
  1. خاطره گفت:

    ممنون 🙂 انشاءالله

  2. حامد گفت:

    بسیار عالی ، انشاالله
    متشکر

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)