حامی متعالی ، خورشید همیشه تابان

اول خودم بعداً کسی …

اشاره کردیم که  شخصی که کهن الگوی حامی را به صورت سازنده و آگاهانه زندگی می کند، در دهندگی هایش ابتدا خود را در نظر میگیرد و بعد سایرین را !

(تصویر حوض های متحد المرکز را به خاطر دارید ؟!) بدین معنی که ابتدا از هر چه که میخواهد به سایرین ببخشد و دهندگی ،کند  خود وجودی خود را سیراب کرده است و سپس مسئولانه و با در نظر گرفتن شرایط فرد گیرنده اقدام به دهندگی بنماید.

……………………………………………………...

……………………………………………… 

حامی در سطح متعالی خودش ، دهندگی رو برای زندگی کردن خود حقیقی عمق درون خود انجام میدهد ، نه برای شفای یتیم خود (بصورت نا آگاهانه ، در این حالت غیر سازنده، فرد برای جبران نیازهای کودک درون خود اقدام به دهندگی میکند که بسیار اشتباه است ) وهمچنین  نمیخواهد کنترل  کسی را برای انجام آنچه که خودش صلاح میداند  انجام دهد، حامی آگاه و سازنده  بعد از انجام پروسه حامیگری ، کنترلی بر روی نتیجه ندارد !!

شاید بهترین مثال در این زمینه ، تصویر خورشید باشه !

به نظر شما برای خورشید مهمه که ما از انرژی و نور و گرماش چطور استفاده کنیم ؟ فکر میکنید براش فرقی میکنه که در کدام کشور از نورش ، انرژی حرکتی میگیرند ؟ در کجای دنیا با نورش چراغ خانه ها روشن میشه ؟  به کشوری که ازش تشکر میکنند بیشتر می تابه ؟ به مردمانی که نورش رو دوست ندارند کمتر میتابه ؟ آیا نتیجه تابش خودش رو کنترل میکنه ؟و با شرط و شروط شخصی خودش میسنجه که به چه کسانی و چگونه نور و گرما بده ؟

 

خورشید داره خودش رو زندگی میکنه و با فعل و انفعالات فیزیکی و شیمیایی مخصوص خودش ، مسیر خودش رو طی میکنه ! و با حضور خودش اثر گذاری بی نظیری رو در کل کائنات داره !

حامی آگاه و سازنده و متعالی هم به همین شکل ، در هر لحظه با توجه به آگاهی خودش انتخاب میکند که به چه کسی ، به چه مقدار ، به چه صورت و تا چه زمانی ، دهندگی کند !

البته که به خاطر داریم که “اول خودم بعداً کسی را لحاظ میکند ” و  توجه دارد که دهندگی هایش منجر به عجزه پروری نشود ( و همینطور سایر شرایطی که در خصوص حامی آگاه و سازنده به تفصیل گفته شده بود .) و در عین حال کنترلر نبوده و نتیجه را میسپارد و هر لحظه با جهان هستی تسویه است و طلب و بدهی از کسی ، و یا حتی کائنات ندارد !

نظرات کاربران :
 1. میلاد گفت:

  بسیار زیبا و موثر هست. ممنون

 2. حامد گفت:

  اول خودم بعداً کسی . متشکر از این مطلب

 3. خاطره گفت:

  به امید روزی که در لحظه با جهان هستی تسویه باشم و………
  ممنون ممنون

 4. خاطره گفت:

  راستی تسویه باشم همممممممممیین و دنباله اش کنترله…(انگار الان انقدر بدهی هام زیاده که نفسم بالا نمیاد ! حواسم باشه که در خدمت یتیم نروم ! وای

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)